Şanlıurfa Gazeteciler Birliği (ŞGB) Başkanı ve GAPGündemi imtiyaz sahibi Veysel Polat ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına atan Reşat Uzun'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Daire Başkanı Reşat Uzun'a yeni görevinde başarılar dileyen Polat "Masanın bu tarafında uzun yıllar Şanlıurfa basınında muhabirlikten başlayarak gazete ve site sahipliği - yöneticiliği yapmış bir meslektaşımız, Birecik'teki Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden sonra Büyükşehir Belediyemizde Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı. Masanın her iki yanında, alanında yılların tecrübe ve birikimi var. Urfa'yı basın, belediye, siyaset, toplum ve her yönüyle bilen yetkin bir arkadaşımız. Basın alanında şikayet ettiğimiz, rahatsız olduğumuz bir çok çarpıklığın, yanlışın düzeltilmesinde, seviyeli ve şehrimizin gelişiminde öncü olacak yapılanmaya şahsi birikimi ve kurumsal yaklaşımlarıyla kıymetli katkıları olacağına inanıyorum.

Urfa gazeteleri olarak birçoğumuz dijital dönüşümle çalışmalarımızı çok güzel noktalara taşıdık. İletişim Başkanlığı ve Basın İlan Kurumu'nun katkı ve vizyonlarıyla yerel basınımız basılı gazeteleriyle sınırlı kalmayıp, İnternet Haber Siteleri, haber ajansları, proğram ve içerik üreten stüdyoları, sosyal medya hesaplarındaki paylaşım ve yayınlarıyla Urfa'nın Türkiye ve Dünyaya açılan önemli yayın platformları haline geldi. Yerel Yönetimler ve diğer yerel kurumlarımızın da katkısıyla bu gücü Urfa'mızın sorunlarının tespiti, çözümü yolunda değerlendirip kalkınma ve gelişme yolunda dayanışma zamanı gelmiştir" dedi.

Her tarafının olduğu gibi Basın biriminde de kaynakların gelişi güzel saçılıp tüketildiği bir yapıyı devraldıklarını belirten Uzun "Basınımızla da kurumsal ilişkiyi esas alacağız. Şeffaf ve kamuya yarar sağlayacak, şehrimize faydası dokunacak bir çalışmayı önceliyoruz. Büyükşehir Belediyemizin kurumlarıyla hemşehrilerimiz arasında bağ kuracak, çalışmalarımızla hemşehrilerimizin beklenti ve değerlendirmelerini aktarabilecek, şehrimizin vizyonuna, gelişimine katkı sunacak mesai arkadaşlarımızla çalışacağız. Gazetecilik mesleğiyle ilgisi olmayan, şahsi çıkar amacıyla sosyal medya platformlarından ölçüsüz laf edenlere prim vermeyeceğiz" dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İbrahim Halil POLAT