Göbeklitepe Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışması Harran Üniversitesi BESYO bölümü sahasında başladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada hedefler 12’den vuruldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Harran Üniversitesi’nin de destekleriyle 10 – 13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Göbeklitepe Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışması gençlerin yoğun ilgisiyle başladı.

Şanliurfa'da Göbekli̇tepe Cup 3 Açik Hava Okçuluk Yarişmasi Heyecani (8)

Yarışmaya Türkiye genelinden 15 farklı ilden 280 sporcu, hakem ve antrenör katılıyor.  Etkinlikte toplam 350 kişi yer alırken yarışmada sporcular, gösterdikleri performanslarla dikkat çekti.

Etkinliğin finali ve ödül töreni Cumartesi günü yapılacak. Kapanış etkinliği, sporcular için unutulmaz bir deneyim olacak. Katılımcılar, Göbeklitepe Cup'un gelecek yıllarda da düzenlenmesini dört gözle beklediklerini dile getirdiler.

MURAT ALKAN, “AMACIMIZ OKÇULUK SPORUNU YAYGINLAŞTIRMAK”

Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Murat Alkan,” 2024 Göbeklitepe Cup 3 Açık Hava Okçuluk Yarışmasını bugün Şanlıurfa’da yapıyoruz. 10-13 Temmuz 2024 tarihinde ilk yıla oranla Şanlıurfa’da şu anda 280 sporcu yaklaşık 350 kişi idareci ve antrenör bu yarışmaya katılıyor. Yarışmaya 15 ilden katılım var. Ankara İstanbul Antalya Ordu Kayseri Maraş Diyarbakır Adıyaman, Gaziantep gibi illerden yoğun katılım var. Her geçen gün okçuluk sporuna olan ilgi artıyor. Buna bağlı olarak da sporcularımızın sayıları da artıyor. Amacımız okçuluk sporunu yaygınlaştırmak ve Şanlıurfa’da lisanslı sporcu sayısını artırmaktır.” Sözlerine yer verdi.

“METE GAZOZ’U ÖRNEK ALIYORUZ”

Türkiye’nin dört bir tarafından Şanlıurfa’ya gelen minik okçular, okçuluk tarihinde 2023 Dünya Okçuluk Şampiyonası ile 2024 Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Türk okçuluk tarihinin ilk Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olan adını dünya okçuluk tarihine altın harflerle yazdıran Mete Gazoz’u örnek aldıklarını belirterek yarışmalara sadece kazanma güdüsüyle değil eğlenme ve kişisel gelişim anlamında gördüklerini ifade ettiler.

Kaynak: GAPGündemi