Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Tatlıses Okulu'nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim süreci ve Halfeti'deki gerginliği değerlendirdi.

Güzel bir seçim ortamı oluştuğunu ifade eden Gülpınar, "Bugün nihayet 31 Mart gününe geldik. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın neticesinde Şanlıurfalılar yerel yöneticileri seçme anlamında kararını verecek. Biz de bu vesile ile sandıkta görevli arkadaşları hem de görevli personeli motive etmek adına onları ziyaret ettik. Gayet güzel bir seçim ortamı var. İnşallah huzurlu bir şekilde böyle de gidecek. Saat 16.00'da oy verme işlemleri sona erdikten sonra sandıklar da açıldıktan sonra eminim ki inşallah Urfa için en hayırlısı neyse o olacaktır. Temennimiz de bu yöndedir. Demokratik hakkını kullanarak seçime katılan hemşirelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hep birlikte neticeyi alırız. Urfa için en hayırlısı neyse o olsun diyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bizler teşkilat olarak hepimiz sahadayız. Seçimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için arkadaşlarımız bütün gayretlerini gösteriyorlar. Biz de en son neticeyi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"Halfeti ile ilgili söylediklerimiz dikkate alınmadı"

Halfeti'de sabah saatlerinde toplu oy kullanıldığı iddiasıyla çıkan kavgayı değerlendiren Gülpınar, "Halfeti'deki olayları takip ediyoruz. Başından beri Halfeti Halfeti diye diye duvara konuşur gibi konuştuk. Bugün olacaklar az çok belliydi. Maalesef sözlerimiz dikkate alınmadı. Başka bir memlekette olsa derhal üzerine gidilirdi. Biz ne kadar çağrıda da bulunsak da gerekli adımlar atılmadı. Bugün de maalesef bu tatsız olay yaşandı. Umarız hiç olmazsa bundan sonra oradaki yetkiler sağlıklı ve sağduyu kararlar alırlar, bu işi düzgün bir şekilde neticelendirirler. " dedi.

Kaynak: GAPGündemi /Faruk Deveci