GAPGündemi dijital platformlarında yayımlanan moderatörlüğünü Gazeteci Mutlu Güneş'in yaptığı Urfa'dan Bakış programının konukları olan Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Veysel Polat ve Yeni Urfa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Canbeyli oldu.

Urfa'dan Bakış'ta bu hafta yine yerel ve ulusal gündemle ilgili önemli konular ele alındı.

Gazeteci Mutlu Güneş, gündeme getirdikleri konuların takipçisi olduklarını hatırlatarak geçtiğimiz günlerde dile getirdikleri araç muayene istasyon yetersizliği ile ilgili gelişmeye değindi.

"Şanlıurfa'ya yeni bir araç muayene istasyonu kazandırılacak"

Güneş, "GAPGündemi ekranlarında ülkeyi ve dünyayı konuşuyoruz. Yerel gündemde sizlerin en çok merak ettiği ve gündeme getirilmesini istediği konuları konuşuyoruz ve dile getiriyoruz. Bu dile getirdiğimiz konuların da takipçisi oluyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz haftalardaki programlarımızda hem de gazetemiz manşetlerinde ve programımızda Şanlıurfa'nın yıllardır yaşadığı bir sıkıntıyı dile getirmiştik. Şanlıurfa'da 300 binin üzerinde tescilli araç olmasına rağmen şehir merkezinde tek bir tane araç muayene istasyonu vardı. Bu sorunla ilgili bir gelişme oldu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor ile görüştüğünü Şanlıurfa'ya en kısa sürede yeni bir araç muayene istasyonunun yapılacağı müjdesini verdi. Sayın milletvekilimize konuya göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Her ilçeye bir araç muayene istasyonu kazandırılmalı"

Güneş, "Şanlıurfa'da turizm anlamında ve diğer konularda özellikle GAPGündeminde yer alan konularla ilgili kentimiz adına ilgili bakanlıklarla irtibata geçen, bunlarla ilgili araştırma yapan ve taleplerimizi ilgili kurumlara ileten Sayın Vekilimize Şanlıurfa'nın sorunlarına göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sayın Yazmacı paylaşımında, 'Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor’u ziyaret ederek, Şanlıurfa'mızın önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturmak için adım attık. İl merkezi nüfusu 1 milyonu geçen, sadece 63 plakalı 300 binin üzerinde aracın trafikte olduğu kentimizde bir adet olan araç muayene istasyonunun yetersizliğini dile getirdiğimiz Sayın Baştor, konuyla bizzat ilgileneceklerini ifade ederek en kısa sürede kente yeni muayene istasyonu kazandırılması için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.' demişti.
Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerimize birer tane araç muayene istasyonu kazandırılır." dedi.

Kaynak: GAPGündemi