Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 09:12 Bu haber 1159 kez okundu
 
Atıl durumdaki araç onarılarak hizmete alınıyor
Siverek Belediyesi atıl durumda bulunan ve onarımları mümkün olan araçları düşük maliyetlerle yeniden hizmete kazandırıyor.
Ekonomi Haberi
Atıl durumdaki araç onarılarak hizmete alınıyor

Haber Merkezi / Bir süre önce onarımı mümkün olmayan ya da onarımları yüksek maliyetlere neden olan hurda araçlar Makine ve Kimya Enstitüsü'ne (MKE) devredilerek yeniden ekonomiye kazandırılmıştı.
Bakım ve onarımı düşük maliyetlerle çözülebilen araçları elinde tutan Siverek Belediyesi, tamiratı tamamlanan araçları ise hizmete almaya devam ediyor.
Destek Hizmetler Müdürlüğü, bir süre önce dar sokaklar için alınan ve zamanla arızasından dolayı atıl durumda bırakılan mini süpürme aracının onarılarak yeniden hizmete alınmasının ardından başlatılan çalışmaları sürdürdü.
Piyasa satış fiyatı 800 ile 1 milyon arasında değişen atıl durumdaki çöp toplama ve sıkıştırma aracını hizmete kazandırmak amacıyla kolları sıvayan ekipler, aracı çok düşük maliyetle onarmayı başardı.
Bakımları tamamlanan aracın hizmete hazır hale getirildiğini ifade eden Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Cemil Bilgiç, diğer araçların değerlendirildiğini söyledi.
Onarımı tamamlanan aracın satış fiyatının yüksek bir rakam olduğunu dile getiren Bilgiç, "Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın müdürlüğümüzü ziyareti sırasında onarımı mümkün olan araçların yeniden hizmete kazandırılması talimatı üzerine çalışma başlattık. Yaptığımız değerlendirmelerin ardından hurda diye tabir ettiğimiz araçları MKE'ye devrettik. Diğer kalan araçları ise çalışma arkadaşlarımızla düşük maliyetlerle yeniden hizmete kazandırıyoruz. Fiyatı 800 bin ve 1 milyon lira arasında değişen söz konusu aracımızı da 35 bin lira gibi bir meblağla onarmayı başardık. Kamu kaynaklarının yerinde ve doğru bir şekilde kullanılmasının önemli olduğunun farkındayız." diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atıl, durumdaki, araç, onarılarak, hizmete, alınıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı