Haber Detayı
20 Mayıs 2022 - Cuma 11:29 Bu haber 890 kez okundu
 
Bakan Kurum’dan konut müjdesi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında Türkiye genelinde vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmeleri için yeni bir proje hayata geçirileceğini duyurdu
Ekonomi Haberi
Bakan Kurum’dan konut müjdesi

PROJE AĞUSTOS AYINDA AÇIKLANACAK 
Vatandaşların uygun şartlarda konut alabilmesi için hazırlanan projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını belirten Bakan Kurum, "İnşallah Ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi milletimizle paylaşacak. Bu büyük projeyi vatandaşlarımızın konut alabilmelerine imkan sağlamak amacıyla 81 ilimizde yapacağız" diyerek Belediyeler, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile geliştirilen projenin maliyetleri düşüreceğini, sektöre ve vatandaşlara daha uygun şartlarda konut imkanı sağlanacağını ifade etti.


TOKİ İLE 1 MİLYON 137 BİN KONUT ÜRETTİK
Pandemi nedeniyle tüm dünyada tedarik zincirlerinde bozulmalar yaşandığını ve bozulmaların konut fiyatlarının artmasına neden olduğunu aktaran Kurum, "Öncelikle konut ve kira fiyat artışlarının en fazla yaşandığı iller ağırlıklı olmak üzere, sübvanse edebilmek amacıyla projeyi başlatacağız. Bu proje maliyetleri düşürerek sektörümüze nefes aldıracak ve vatandaşımıza daha uygun şartlarda konut yapılmasına imkan sağlayacak. Bunun dışında TOKİ ile 1 milyon 137 bin konut ürettik. Bunları 15-20 yıl vadeyle şehit aileleri, alt gelir, emekli vatandaşlarımıza verdik" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Kurum’dan, konut, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı