Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 12:39 Bu haber 845 kez okundu
 
Başkan Ekinci’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ mesajı
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.
Yaşam Haberi
 Başkan Ekinci’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ mesajı

Haber Merkezi /  Başkan Ekinci, Engelli vatandaşların normal bir yaşam sürdürmeleri için toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiğini kaydetti.

Başkan Ekinci yayınladığı mesajda, "Bedensel, zihinsel farklılıklarımızı birer engel olarak değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencereler olarak görebilir ve o pencereleri sonuna kadar açıp, başka hayatların havasını da cesaretle soluyabilirsek, aramızdaki tüm engelleri aşarız demektir. Önemli olan pencerenin ardındaki Dünyayı da, engelsiz yaşayanların dünyasına eşdeğer hale getirebilmektir. Kişinin doğuştan gelen ya da sonradan edindiği engelinin gündelik, iş ve özel yaşamında olabildiğince az hissedilebilir hale geldiği bir yaşam için çabalarımızı sürdürmeliyiz” Dedi.

Mesajın devamında, her insanın birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Ekinci, "Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. O grup içerisine hepimiz girebiliriz. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireyleri sadece bir günle hatırlamayıp, 365 gün bu konuyu ele almamız ve daha yeni çözümler üretmenin çaresini aramamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nde yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sadece bir gün değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtir, sevgi ve selamlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Ekinci’den, ‘3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü’, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı