Haber Detayı
25 Kasım 2014 - Salı 09:06 Bu haber 1093 kez okundu
 
Eğilmez: Hazırlıklarımız tamam
AK Parti İl teşkilatı genişletilmiş İl Başkanları toplantısının yanı sıra Başbakan ve Bakanlar Kurulundan birçok Bakanı ağırlayacak AK Parti İl Teşkilatı hazırlıklarının tamamladı.
Siyaset Haberi
Eğilmez: Hazırlıklarımız tamam

İshak POLAT / Konu ile ilgili olarak AK Parti İl Başkanlığında yapılan basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Başkan Yardımcıları Erkan Sözen, Fatih Yıldız, İbrahim Toru ve Bekir Kan ile birlikte katıldı.
Yusuf Eğilmez yaptığı basın açıklamasında;" Bilindiği üzere partimiz her ay genişletilmiş il başkanları toplantısını her ay yapmaktadır. Bu güne kadar bu toplantılar hep Ankara'da yapılıyordu.
Bu toplantılara 81 İlden İl Baykanları, İl Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis, İL Belediye Meclis Başkanları ve Başkan vekilleri katılmaktadır. Partimiz Genel Merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda bundan sonraki toplantıların Ankara yerine başka illerde yapılması yönünde karar alındı ve bunun ilki Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek" dedi
26 Kasım Çarşamba günü genişletilmiş İl Başkanları toplantısının Şanlıurfa'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başkanlığında, Bakanlar ve Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri ve 81 İlden gelen katılımlarla GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde yapılacağını ifade eden Yusuf Eğilmez;" Bu toplantıda Başbakanımızın açılış konuşmasından sonra Bakanlarımız tarafından sunumlar yapılacak ve sonrasında bu sunumların müzakeresi yapılacak akabinde program son bulacak."dedi.
13-14 Bakanın Şanlıurfa'da olacağını belirten Eğilmez Bakanlarında ayrı ayrı programının olacağını bu programlar dahilinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin işadamları ve Oda temsilcileri ŞUTSO'da bir toplantı yapacağını ve Şanlıurfa ekonomisini konuşacaklarını, AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun katılacağı mülteci haklarının konu edildiği bir toplantıya katılacağını bu toplantıya 20 kadar Akademisyenin katılacağını dile getirerek bunu yanı sıra Şanlıurfa'ya gelecek Belediye yetkililerinin 13 İlçe belediyesini ziyaret ederek ortak program düzenleyeceklerini belirtti.
Şanlıurfa AK Parti İl Başkanlığı Kadın Kolları, Gençlik Kollarının gelecek olan teşkilat sorumluları ile de toplantılar yapacağını belirten İl Başkanı Yusuf Eğilmez; Bütün bu toplantı ve organizasyonların Şanlıurfa'da gerçekleşmesi Başbakanımızın Şanlıurfa'ya verdiği önemi gösteriyor.
Birçok önemli toplantının Şanlıurfa'da gerçekleşmesi de Şanlıurfa'nın aslında ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Bizde İl teşkilatı olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık. Her gelen misafirimiz ilgilenmek üzere teşkilat mensubu bir arkadaşımız görevlendirildi. 
Yaklaşık 600 misafirimiz olacak, Her misafirimizi bir arkadaşımız ağırlayacak, ev sahipliği yapacak. Biz bu konuda tüm hazırlıklarımızı yaptık inşallah çok güzel bir toplantı olacak" dedi.
Eğilmez, sorumuz üzerine yapılacak organizasyonun ekonomisi üzerinde olumlu bir etki yapacağını, gelen misafirler ve basın mensupları ile birlikte şehirdeki hemen hemen tüm otellerin dolduğunu belirterek; Şanlıurfa'nın tanıtımı konusunda özellikle turizm alanında bu 1 haftalık programın çok önemli bir katkı sağlayacağı muhakkaktır" dedi
Mültecilerin sorunları ile ilgili Başbakan'a rapor sunup sunmayacakları konusundaki sorumuzu da cevaplayan Eğilmez; Mültecilerle ilgili Başbakan yardımcımız Numan Kurtulmuş başkanlığında bir toplantı düzenlenecek, bunun yanı sıra bizde bir rapor sunacağız. İlimizin ekonomik sorunları, elektrik sorunu gibi önemli konularda Başbakanımıza raporlar sunacağız. Bunun yanı sıra Belediyelerimiz mültecilerimize yardımda bulunacaklar" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İl, teşkilatı, genişletilmiş, İl, Başkanları, toplantısının, yanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı