Haber Detayı
27 Şubat 2016 - Cumartesi 10:35 Bu haber 1363 kez okundu
 
Harran’da bozuk etler imha edildi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Harran İlçe Müdürlüğünde Gıda Denetimlerinde görevli personellere Harran Merkez'de bulunan i iş yerlerinde yaptıkları denetimlerde ele geçirdikleri bozulmuş ciğer ve et ve Tavuk Ürünlerini İmha etti.
Sağlık Haberi
Harran’da bozuk etler imha edildi

Haber Merkezi  / Harran İlçe Müdürü Halit Amaç, Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için İlçe Personellerimiz ile denetim ve kontrollerini aralıksız bir şekilde devam edeceğini Belirtti.
Harran İlçe Müdür ü Halit Amaç, "Gıda Denetimini gerçekleştiren personellerimiz ile yaptığımız rutin denetimlerde Harran Merkez'de bir işyerinde kokmuş ciğer ve kokmuş et ve tavuklara el koyarak imha edilmiştir. Harran İlçemizde Sağlığa aykırı üretim, imalat ve satış yapanlara asla müsaade etmiyoruz ve etmeyeceğiz" dedi.
Ele geçirilen kokmuş Ciğer, et ve Tavuk ürünleri vatandaşları tedirgin etti. Vatandaşlar, Kokmuş Et ve Tavuk Ürünlerinin hangi lokantalarda, hangi kasaplarda, satıldığını merak ediyor.
Bu konuda görüştüğümüz yetkililer ise, Harran merkez mahallelerinde satıldığını belirterek, denetim ve incelemenin devam ettiğini, 7 ET ve Et ürünü satan yerlerin denetiminin yapıldığını birinde hayvan sahiplerine satılacağını iddia eden Esnafın bozuk etlerine el konularak İmha edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gıda, Tarım, Hayvancılık, Harran, İlçe, Müdürlüğünde, Gıda, Denetimlerinde, göre
Yorumlar
Haber Yazılımı