Haber Detayı
01 Aralık 2021 - Çarşamba 10:24 Bu haber 639 kez okundu
 
Kadınlar, Haliliye ile meslek öğreniyor
Haliliye Belediyesi tarafından Sırrın Millet Evinde açılan kurslara katılan kadınlar, meslek sahibi oluyor. Birçok meslek uzman eğitmenler tarafından öğretilirken, kursiyerler sağladığı imkan dolayısıyla Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a teşekkür etti.
Yaşam Haberi
Kadınlar, Haliliye ile meslek öğreniyor

Haber Merkezi / Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Millet Evleri ve Kadın Destek Merkezlerinde açılan meslek edindirme kursları devam ediyor. 
Bu kapsamda; Sırrın Mahallesinde bulunan Sırrın Millet Evinde el sanatları, dikiş nakış ve kuaför kursları, alanında uzman eğitmenlerden tarafından kursiyerlere öğretiliyor. Aldıkları eğitimlerle meslek öğrenen kadınlar, boş zamanlarını ise bu faaliyetlerle değerlendiriyor. 
Hafta içi saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında verilen eğitimlere katılan ve başarılı olan kursiyerlere ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor. 
Dikiş nakış, el sanatları, kuaför, kreş ve bilgisayar kurs kayıtlarının devam ettiği belirtilirken, kursiyerler kendilerine sağlanan bu imkan dolayısıyla Haliliye Belediyesine ve Başkan Mehmet Canpolat'a teşekkür etti

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlar,, Haliliye, ile, meslek, öğreniyor, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı