Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 08:44 Bu haber 840 kez okundu
 
Karaköprü’de gençler için yazılım kursu açılıyor
Karaköprü Belediyesi El Battani Bilim Merkezinde gençler için geleceğin mesleklerinden olan yazılım ve programlama eğitimi verilecek
Eğitim Haberi
Karaköprü’de gençler için yazılım kursu açılıyor

Haber Merkezi / Karaköprü Belediyesi eğitime katkı sunmak ve gençliğe destek için çalışmalarını sürdürüyor. Genç MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi ile birlikte ortak yürütülen çalışma ile ilçedeki El Battani Bilim Merkezinde bulunan Robotik Kodlama sınıfında gençler için 'Yazılım Geliştirme ve Bilgisayar Programlama Teknikleri' eğitimi verilecek. 
Geleceğin en gözde mesleklerinden olan yazılım geliştirme konusunda verilecek olan eğitimle birlikte gençler kendisini sıfırdan geliştirmek için gereken temel yöntemleri yenilikçi bir yaklaşım ve eğitim ile öğrenecekler. Karaköprü Belediyesi El Battani Bilim Merkezinde verilecek olan ve 180 saat sürecek "Yazılım geliştirme ve Bilgisayar Programlama Teknikleri" kursu 25 Ekim Pazartesi günü başlayacak. 
Alanında uzman eğitmenler ile gerçekleşecek kurs için sınırlı kontenjan bulunurken, kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilere "Millî Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi tarafından onaylı Bilgisayar Programlama Teknikleri Sertifika Belgesi" verilecek.
Öte yandan kursa başvurmak isteyen vatandaşların https://forms.gle/KrwmjomDRhHsWtAw7 linkinden başvuru formunu doldurarak başvurabilecekleri, kursa son başvuru tarihinin de 22 Ekim Cuma günü olduğu öğrenildi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaköprü’de, gençler, için, yazılım, kursu, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı