Haber Detayı
27 Kasım 2015 - Cuma 10:08 Bu haber 1056 kez okundu
 
Öğrencilerden mini teknoloji fuarı
Lise öğrencileri düzenledikleri mini fuar ile teknoloji firmaları ile bir araya geldi.
Eğitim Haberi
Öğrencilerden mini teknoloji fuarı

Yüksel  POLAT  / Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Bölümü öğrencileri "Isıtma, Soğutma Klima Günü" adı altında mini bir fuar düzenledi. Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen fuara Bölüm öğrencileri eğitimleri çerçevesinde yapmış oldukları çeşitli sistemler ile katılırken Ulusal bazı firmalarda öğrencilere destek amaçlı fuara katılarak hem öğrencilere destek verdiler hem de ürünlerini sergilediler.
Düzenlenen fuar ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Öner, okulları bünyesinde bulunan her bölümün rutin olarak yaptıkları çalışmalarını sergilediklerini ifade ederek;" Bu tür fuarları düzenlememizin amacı hem öğrencilerimizi motive etmek hem de bu vesile ile ulusal ve uluslararası firmaların öğrencilerimize bilgi birikimlerini aktarmasını sağlamaktır. Bu günkü etkiliğimiz çerçevesinde İlçelerimizdeki Meslek Lisesi öğrencilerini ve Harran Üniversitesinden bu alanla ilgili mühendislik öğrencilerimizi fuara davet ettik" dedi.
Temel amaçlarının öğrencilerinin eğitimi olduğunun altını çizen Okul Müdürü Ramazan Öner bu buluşmalarla öğrencilerin kendi alanlarında teknolojik gelişmelerden haberdar olması açısından önem arz ettiğini de belirterek bu tür çalışmaların devam edeceğini belirtti ve katılımcılara teşekkür etti.
Okullarının 1.480 öğrencisinin yanı sıra 450 civarında da gece eğitimi alan öğrencilerinin bulunduğunu belirten Okul Müdürü Ramazan Önen hedeflerinin bilgi ve becerisi en üst düzeyde, teknolojik gelişmelerden haberdar ve alanında en iyi öğrencileri yetiştirmek olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lise, öğrencileri, düzenledikleri, mini, fuar, teknoloji, firmaları, bir, araya,
Yorumlar
Haber Yazılımı