Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 18:41 Bu haber 998 kez okundu
 
OYUNCAK MÜZESİ MİNİK ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
Oyun ve Oyuncak Müzesini ziyaret eden minikler, müzeyi ve müzede yer alan eserleri daha yakından tanıma şansı buluyor.
Kültür Haberi
OYUNCAK MÜZESİ MİNİK ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Karaköprü Belediyesi tarafından Şanlıurfa’da bir ilk olarak açılan Oyun ve Oyuncak Müzesi, minik misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Oyun ve Oyuncak Müzesini ziyaret eden minikler, müzeyi ve müzede yer alan eserleri daha yakından tanıma şansı buluyor.

Karaköprü - Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi çocukların yoğun ilgisini görüyor. Şenevler mahallesinde bulunan müzeyi ziyaret eden minikler, geçmişten günümüze çeşit çeşit oyuncakları inceledi.

Pandemi tedbirleri kapsamında ziyaretçilerini kabul eden müzenin bugünkü misafirleri Altınbaşak kreşi öğrencileri oldu. Müzeyi ziyaret eden minik öğrenciler daha sonra bahçedeki çizgi film karakterleri ve hayvan maketleriyle oynadı. Müze gezisi sonrası minik öğrencilere görevliler tarafından uçurtma hediye edildi.

Oyuncak müzesinde çok eğlendiklerini ifade eden çocuklar, burada güzel zaman geçirdiklerini ve birbirinden güzel oyuncaklar gördüklerini dile getirdiler.

Oyun ve Oyuncak Müzesi pandemi tedbirleri normalleşme süreci kapsamında pazar günü hariç haftanın 6 günü 10.00-16.00 saatleri arasında çocukların ve vatandaşların ziyaretine açık olacak.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: OYUNCAK, MÜZESİ, MİNİK, ÖĞRENCİLERİ, AĞIRLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı