Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 10:38 Bu haber 830 kez okundu
 
‘Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler’ etkinliği
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ve Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak 22-28 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası Münasebetiyle Okullarda, Kreşlerde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde Eğitim gören kursiyerlere ve Spor Tesislerinde Ağız içi taramalar ve Eğitimler devam ediyor.
Sağlık Haberi
‘Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler’ etkinliği

Faruk DEVECİ /  Toplumda görülme sıklığının yüksekliği, genel sağlığa etkilerinden dolayı, ağız ve diş sağlığı problemlerinin açığa çıkmadan önce koruyucu önlemlerle engellenmesi gerekiyor.
Bu nedenle 22-28 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası ülkemizde olduğu gibi Urfamızda da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda bilgilendirme ve muayene yapan Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görevli Diş Hekimi Duygu Aydın, şu bilgileri verdi:
“22-28 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak okullarımızda, ilkokullarımızda, kreşlerde ve spor tesislerinde ağız içi taramalar ve eğitimlerimiz devam etmektedir.
Hafta kapsamında Ağız, diş ve diş eti hastalıklarının önlenmesi için toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak amacıyla, etkinliklerimizi düzenledik. Bu etkinlikler kapsamında Çocuk hastaların diş fırçalama alışkanlığına dikkat çekmek için Diş Macunu ve Diş fırçası dağıtılarak nasıl kullanılmasına dair gerekli bilgiler verdik.
Ağız ve Diş Sağlığı haftasında toplumumuza diş fırçalama yöntemleri ağız ve diş sağlığı ve beslenme çürük arasındaki ilişkileri doğru bir şekilde vermeyi amaçlamaktayız” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Sağlıklı, Dişler, Mutlu, Gülüşler’, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı