Haber Detayı
27 Kasım 2015 - Cuma 10:07 Bu haber 923 kez okundu
 
Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı
Şeyh Şamil Eğitim ve Kültür Merkezindeki Kur'an ı Kerim Kursunda eğitim gören Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.
Eğitim Haberi
Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı

İshak  POLAT / Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyeli öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması için yapılan çalışmalara destek olmak amacı ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardımlar Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü ve merkezi Katar'da bulunan Ataa İnsani Yardım Derneği tarafından öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.
Şeyh Şamil  Eğitim ve Kültür Merkezindeki Kur'an ı Kerim Kursunda eğitim gören yaklaşık 100 Suriyeli öğrenciye Büyükşehir Belediyesi tarafından çanta, Ataa İnsani Yardım Derneği tarafından ise Arapça okuma seti dağıtıldı. Yardımlarla ilgi açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şube Müdürü Murat Müjdeci Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiklerini belirterek kursta öğrenim gören 150 kadar öğrenciye de sabahları çorba ikram ettiklerini belirtti.
Kurstaki öğrencilerle ilgilenen Halim-Der Başkanı Ahmet Dedecan ise kursta 150 kadar öğrencinin başta Kur'an-ı Kerim dersi olmak üzere çeşitli dersler gördüğünü ifade ederek bu derslerin tamamı öğretmen olan Suriyeli gönüllü hanımlar tarafından verildiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şeyh, Şamil, Eğitim, Kültür, Merkezindeki, Kuran, ı, Kerim, Kursunda, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı