Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 15:33 Bu haber 1048 kez okundu
 
Türkiye’nin Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Şanlıurfa’da buluştu
Şanlıurfa Eczane Teknisyenleri Derneği ve Güneydoğu Eczane Teknisyenleri Federasyonu tarafından tertip edilen organizasyon ile Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Eczane Teknisyenleri Derneklerinin temsilcileri Şanlıurfa’da buluştu.
Sağlık Haberi
Türkiye’nin Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Şanlıurfa’da buluştu

Tuğba Polat

Şanlıurfa Eczane Teknisyenleri Derneği ve Güneydoğu Eczane Teknisyenleri Federasyonu tarafından tertip edilen organizasyon ile Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Eczane Teknisyenleri Derneklerinin temsilcileri Şanlıurfa’da buluştu.

Türkiye Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri  Konfederasyonuna bağlı Federasyon ve Eczane Teknisyenleri Dernek Başkanları mesleki sorunlarını masaya yatırmak ve çözüm önerileri sunmak adına Şanlıurfa’da bir araya geldi.

Şanlıurfa Eczane Teknisyenleri Derneği ve Güneydoğu Eczane Teknisyenleri Federasyonu tarafından tertip edilen organizasyona Türkiye’nin bir çok ilinden Dernek ve Federasyon Başkanları yapılan toplantıda Eczane Teknisyenlerinin sorunlarını masaya yatırdı. Organizasyon kapsamında katılımcılar Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdikten sonra akşam bir Konukevinde düzenlenen Sıra Gecesine katılarak stres attılar.

Gecede bir konuşma yapan Şanlıurfa Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı ve Türkiye Eczane Teknisyenleri Konfederasyonu eski kurucu Başkanı Aydın Dağ Türkiye’nin dört bir tarafından meslek temsilcilerini  Şanlıurfa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Konfederasyon bünyemizde bulunan 7 Federasyon ve 75 Derneğimizin temsilcilerinin bugün burada olması uzun yıllardır verdiğimiz mücadelenin geldiği noktayı göstermesi açısından çok gurur verici bir tablo. Yıllardır verdiğimiz mücadele sonrasında Eczane  teknisyenliği bir meslek grubu olarak tanınmış, çeşitli üniversitelerde bir iş kolu olarak eğitim hayatına dahil edilmiştir. Pandemi süreci nedeni ile uzun zamandır bir araya gelemediğimiz meslektaşlarımız ile bugün Şanlıurfa’da bir araya gelmek. Sorunlarımızı masaya yatırmak ta ayrı bir mutluluk verici tablo” dedi.

Türkiye Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Konfederasyonu Başkanı Murat Ergün ise yaptığı açıklamada pandemi dolayısı ile uzun zamandır meslek temsilcileri ile bir araya gelemediklerini belirterek; Konfederasyon olarak her altı ayda bir meslektaşlarımız ile bir araya gelmeyi planlıyorduk ama pandemi süreci nedeni ile bu mümkün olmadı. Bugün sağ olsunlar Aydın Dağ Başkanımız ve Güneydoğu Federasyonumuz bizleri Şanlıurfa’da ağırladılar. Bu toplantıları inşallah başka şehirlerimizde belli aralıklar ile devam ettirmeyi planlıyoruz” diyerek pandemi sürecinde eczacıların yaşadıkları sıkıntılara değindi.

Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezerek Sıra Gecesine katılan Eczacı Teknisyenleri Dernek Temsilcileri de Şanlıurfa’da bulunmaktan ve Şanlıurfa’yı tanımaktan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek Şanlıurfa Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Aydın Dağ’a  ve Güneydoğu Eczacı Teknisyenleri Federasyonu yetkililerine teşekkür ettiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, Eczane, Teknisyenleri, ve, Teknikerleri, Şanlıurfa’da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı