Siyonist İsrail Rejiminin en büyük destekçisi olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversite eylemleri, ülke genelinde ve dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Columbia Üniversitesi’nde başlayan ve son dönemlerin en büyük protesto dalgasına dönüşen eylemlere, ABD Basını sessiz kalırken alınan güvenlik önlemleri ve polisin tavrı ise tartışılmaya devam ediyor.

Columbia Üniversitesi’nde başlayan, İsrail Terör Rejimine ve ABD yönetimine tepki eylemleri, dünya genelindeki yüzlerce üniversiteye yayılmaya devam ediyor. Harran Üniversitesi Öğrenci Toplulukları; Amerikan Polisinin sert müdahalesine rağmen Gazze’deki soykırımın sona ermesi için eylemini sürdüren ABD’li öğrencilere destek için yarın yürüyüş düzenleme kararı aldı.

Öğrenci Topluluklarından yapılan açıklama, “ABD Üniversitelerinde Filistin'in Özgürlüğü için gerçekleşen direnişe destek için basın açıklaması, yürüyüş ve oturma eylemi düzenliyoruz. 7 Mayıs (Yarın) saat 11:45 Osmanbey Kampüsü Yemekhane Önünde basın açıklaması ile başlayacak oturma eylemimiz, gerçekleştirilecek yürüyüşün ardından son bulacaktır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu Güneş