“Hasta mağduriyetine izin vermeyin”

Sağlık 26.01.2023 - 09:26, Güncelleme: 26.01.2023 - 09:26 749 kez okundu.
 

“Hasta mağduriyetine izin vermeyin”

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ilimizde görev yapan tüm sağlık yöneticileri ile bir araya geldi. Gülüm, hastane idarecilerine hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek için çalışmalarını istedi.
Faruk DEVECİ/ İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, iki bölüm halinde gerçekleşen toplantıda, sabah Şanlıurfa'nın 13 ilçe Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Başkan ve yardımcılarının katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.  Öğlenden sonra ise 14 Hastane ve 2 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri Başhekimleri, İdari Mali Hizmetler Müdürleri, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve Hizmet Başkanlarının katılımıyla Halk Sağlığı Başkanlığı Hayat el Harran'i konferans salonunda gerçekleşti. Toplantıların ana amacı "Anne ve Bebek ölümlerinin önüne geçebilmek, Riskli gebelik, Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırmak, Vatandaşlarımızın sağlık tesislerimize erişimini kolaylaştırmak ve hiçbir şekilde hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek, Geçen yılın eksiklerini görüp 2023 yılını planlamak" şeklinde özetlendi. İlçe Sağlık Müdürleri ile İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda İstatistikî veriler eşliğinde merkez ilçelerin 2022 yılı genel değerlendirilmesi yapıldı, aşı oranları, temel sağlık göstergeleri, kanser tarama oranları, mevsimlik tarım işçileri, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili hizmetler gibi önemli konular İstatistikî veriler eşliğinde ele alındı. Hizmet başkan ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu değerlendirme toplantısı, ilçe sağlık müdürlerinin soru ve görüşlerinin alınmasıyla sona erdi. Halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harrani konferans salonunda yapılan toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Kamu Hastane Başhekimleri ve idarecilerine şöyle seslendi: "Öncelikle 2023 yılının ilk yöneticiler toplantısı. Hayırlara vesile olsun. Sorunsuz sıkıntısız insanların daha çok şifa bulduğu daha az sorun yaşadığı bir sağlık hizmeti sunumu yılı olsun. Her ay düzenli yapmaya çalıştığımız bir toplantı. Bunun faydasını göreceğinize şüphesiz yürekten inanıyorum. Birkaç hususu birlikte değerlendireceğiz. Sonra sizlere söz verip sizleri dinleyeceğiz. Bizlere yönelik sorularınız talepleriniz olursa bunları dinleyeceğiz. 2022 ve 2023'ün kıyası ile ilgili bazı veriler olacak. Onları da gündeme getireceğiz. MHRS, poliklinik, acil servis, görüntüleme hizmetleri, ameliyathane ve hastanelerin genel işleyişinin ele alınacağı bu toplantı hem ilk yönetici toplantımız hem de 2022'nin kısa bir özeti de olacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında siz hastane idarecilerimize önemli görevler düşüyor. En başta Başhekim olarak sizler tüm hastane yöneticilerimiz ile birlikte interaktif bir şekilde görev yaparak hastanenizin tüm sorunlarına hâkim olmalısınız. Yaptığımız işin sorumluluğunu bilerek hep birlikte vatandaş memnuniyetini en üst noktaya taşıyabilmeliyiz."  
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ilimizde görev yapan tüm sağlık yöneticileri ile bir araya geldi. Gülüm, hastane idarecilerine hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek için çalışmalarını istedi.

Faruk DEVECİ/ İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, iki bölüm halinde gerçekleşen toplantıda, sabah Şanlıurfa'nın 13 ilçe Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Başkan ve yardımcılarının katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
 Öğlenden sonra ise 14 Hastane ve 2 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri Başhekimleri, İdari Mali Hizmetler Müdürleri, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve Hizmet Başkanlarının katılımıyla Halk Sağlığı Başkanlığı Hayat el Harran'i konferans salonunda gerçekleşti.
Toplantıların ana amacı "Anne ve Bebek ölümlerinin önüne geçebilmek, Riskli gebelik, Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırmak, Vatandaşlarımızın sağlık tesislerimize erişimini kolaylaştırmak ve hiçbir şekilde hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek, Geçen yılın eksiklerini görüp 2023 yılını planlamak" şeklinde özetlendi.
İlçe Sağlık Müdürleri ile İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda İstatistikî veriler eşliğinde merkez ilçelerin 2022 yılı genel değerlendirilmesi yapıldı, aşı oranları, temel sağlık göstergeleri, kanser tarama oranları, mevsimlik tarım işçileri, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili hizmetler gibi önemli konular İstatistikî veriler eşliğinde ele alındı. Hizmet başkan ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu değerlendirme toplantısı, ilçe sağlık müdürlerinin soru ve görüşlerinin alınmasıyla sona erdi.
Halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harrani konferans salonunda yapılan toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Kamu Hastane Başhekimleri ve idarecilerine şöyle seslendi:
"Öncelikle 2023 yılının ilk yöneticiler toplantısı. Hayırlara vesile olsun. Sorunsuz sıkıntısız insanların daha çok şifa bulduğu daha az sorun yaşadığı bir sağlık hizmeti sunumu yılı olsun.
Her ay düzenli yapmaya çalıştığımız bir toplantı. Bunun faydasını göreceğinize şüphesiz yürekten inanıyorum. Birkaç hususu birlikte değerlendireceğiz. Sonra sizlere söz verip sizleri dinleyeceğiz. Bizlere yönelik sorularınız talepleriniz olursa bunları dinleyeceğiz. 2022 ve 2023'ün kıyası ile ilgili bazı veriler olacak. Onları da gündeme getireceğiz. MHRS, poliklinik, acil servis, görüntüleme hizmetleri, ameliyathane ve hastanelerin genel işleyişinin ele alınacağı bu toplantı hem ilk yönetici toplantımız hem de 2022'nin kısa bir özeti de olacaktır.
Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında siz hastane idarecilerimize önemli görevler düşüyor. En başta Başhekim olarak sizler tüm hastane yöneticilerimiz ile birlikte interaktif bir şekilde görev yaparak hastanenizin tüm sorunlarına hâkim olmalısınız. Yaptığımız işin sorumluluğunu bilerek hep birlikte vatandaş memnuniyetini en üst noktaya taşıyabilmeliyiz."

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gapgundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.