İl Sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doç.Dr. Abdullah Solmaz, hizmet başkanları, Hilvan İlçe Sağlık Müdürü Dr.Recai Ölmez, Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ayşe Alphan ve Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri ile birlikte evde sağlık hizmeti alan hastalar evinde ziyaret edildi.

 Hilvan’da Cumhuriyet'ten önce doğan ve 124 yaşında olan Hadi Ç. yi ziyaret etti. Sağlık problemleri ile ilgili bilgi alan Solmaz, amcanın ağrıyan ayakları için fizik tedavi alması gerektiğini belirterek gerekli talimatları verdi. Ziyarette bulunan diğer yaşlı hastalar da muayene edilerek çeşitli hediyeler ile onurlandırıldı.

Doç.Dr. Solmaz yaptığı açıklamada, "Hilvan'da evde sağlık hizmetlerinden faydalanan yaşlı hastalarımızı ziyaret ettik. Evde Sağlık ekiplerimizin tıbbi kontrollerini gerçekleştirdiklerini gördük. Sağlık hizmetlerini götürmekten onur duyduğumuz büyüklerimizin ve kıymetli ailelerinin memnuniyeti ve duası çalışma gayretimizi daha da artırdı. Yaşça Cumhuriyetten büyük olan ve Cumhuriyet ile yaşıt olan gölgelerinde yetiştiğimiz yüzyıllık çınarlarımıza sağlıklı ömürler dilerim." dedi.

Solmaz evde sağlık hizmetlerinin önemini vurgulayarak: "Sağlık sorunları nedeniyle yatağa bağlı hayatlarını idame ettirmek durumunda kalan hastalarımız için evde sağlık hizmetleri birimleri çok önemli bir görev üstlenmektedir ve hastalarımıza tedavilerinde kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmeti sunan evde sağlık hizmetleri ekibine teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim."

Kaynak: GAPGündemi / Dilek ÇİFTÇİ