Gazetemizin dijital platformlarında canlı olarak yayınlanan “Yaşamın İçinden” programının canlı yayın konuğu İş İnsanı, Sporcu ve Fitness Antrenörü Süleyman Hicri oldu. Gazetemizden İshak Polat’ın hazırlayıp sunduğu programda Süleyman Hicri, Kasaptaşı Gençleri, spor etkinliklerine ilişkin soruları cevaplandırdı.

Büyükşehir Belediyesi Göbeklitepe Maratonunu tekrar düzenlemeli

Süleyman Hicri yaptığı açıklamada ; “Atletizim alalında çok büyük hayalim var.  Bunun içinde Kasım Gülpınar Başkanın yanına gideceğiz. Göbeklitepe Maraton yarışının mutlaka yapılması lazım. Belediyemizin bunula mutlaka ilgilenmeleri lazım. Turizmciler ile birlikte gidip bunu kendisine anlatmamız lazım. Tarihin Göbeklitepe ile başladığı bir şehirdeyiz ve bunu tüm dünyaya tanıtmamız lazım. Bunu tanıtamıyoruz. Göbeklitepe maratonu Urfa’ya çok şey katacaktır.

Bunu Belediyenin, Valiliğin kısacası herkesin destek olarak Göbeklitepe’yi Urfa’yı dünyaya tanıtmamız lazım. Nasıl İstanbul Maratonu elit bir maratonsa, bütün dünyadan sporcular oraya gelip koşuyorsa bizim de Göbeklitepe Maratonunda bunu yapmamız lazım” diyerek Göbeklitepe Maratonunun mutlaka  yaşatılması gerektiğini ifada etti.

Karahantepe’yi de spor etkinliklerine katmamız lazım

Göbektilepe Maratonunun daha önce iki defa yapıldığını ve çok güzel katılım olduğunu belirten Süleyman Hicri: “ Göbeklitepe Maratonu fikri benden çıktı. Daha önce 11 Nisan Koşusu vardı. Ben Dubai’de katıldığım bir yarış öncesi Urfa’yı tanıtan bir broşürle Göbeklitepe Koşusu yapılması için bir çalıma yaptım.

O dönem bir - iki kişiden tepki de gördüm ama Göbeklitepe Maratonu yapıldı ve iyide oldu. Bu maraton iki defa yapıldı ve öyle kaldı. Şimdi Karahantepe’de var bizim bunu da böyle bir etkinliğe katmamız lazım” diyerek su sporları konusunda da yetkililerin etkinlikler düzenlemesi gerektiğini belirtti.

GAPGündemi / Tuğba Polat

Kaynak: GAPGündemi - Tuğba Polat