Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), resmi olmayan sonuçlara göre Hilvan Belediyesi'ni kazandı. DEM Parti’nin eşbaşkan adayları Serhan Paydaş ve Garip Yeşil, 10 bin 720 oy aldı. AKP’nin adayı ise 7 bin 476 oy aldı. Seçimi kazanan eşbaşkanlar, esnaf ziyareti ile desteklerinden kaynaklı halka teşekkür ederek, taleplerini dinledi. İzollu Bozan Bey Caddesi’nde yapılan teşekkür ziyaretine Urfa Milletvekili Dilan Kunt Ayan’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

 Ziyaret esnasında konuşan Dilan Kunt Ayan, seçim çalışmaları esnasında 3 Haziran’da teşekkür ziyareti yapacaklarını dile getirdiklerini hatırlatarak “Hilvan artık Hilvanlılarındır. Sizlerin verdiği büyük bir destek ile gaspçı anlayışı yendik. Kayyım zihniyeti ile de mücadele etmeye devam edeceğiz. Kayyım zihniyetini mahkûm edeceğiz. 40 yıldır taş üstüne taş koymayan zihniyete bir oy ile son verdiniz. Belediye eşbaşkanlarımız bugün olduğu gibi her zaman halkın içinde olmaya devam edecek. Ne talebiniz var ise kendiniz direk onlara iletebileceksiniz. Çözümünü de birlikte sağlayacaksınız. ” dedi.

Eşbaşkanlar ziyarette herkese eşit hizmet etme sözü vererek, belediye kapısının rant ve yolsuzluğa adı karışan kişiler dışında herkese açık olduğunu ifade etti.

Kaynak: GAPGündemi