31 Mart 2024 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde DEM Parti Eş Başkan Adayı Serhan Paydaş %33.20, AK Parti Adayı Aslan Bayık %30.72 ve Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Hanif Düzme %18.77 oy almıştı.

AK Parti'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz üzerine İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ile mahallelerin muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri iptal edilmişti.

YSK seçimlerin 2 Haziran tarihinde yenileneceğini açıklamıştı.

İptal kararının ardından partiler için seçim propagandası yeniden başladı.

31 Mart seçimlerindeki DEM, AK Parti ve YRP'nin üçlü yarışının 2 Haziran seçimlerinde de yaşanacak gibi öngörülüyor.

Ak Parti cephesinde neler oldu?

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu ile birlikte iki kez Hilvan'a gelerek çalışmalarda bulundu.

Seçim bürosu açılışına katılan Bozdağ, esnafları gezerek AK Parti Hilvan Belediye Başkan Adayı Aslan Bayık için destek istedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Abdurrahim Dusak, Cevahir Asuman Yazmacı, Hikmet Başak, İbrahim Eyyüpoğlu ve M.Ali Cevheri, Hilvan ilçesini ziyaret ederek partilerinin seçim çalışmasına katıldı.

DEM Parti cephesinde neler oluyor?

DEM Parti 2 Haziran seçimleri için kapı kapı dolaşarak seçim çalışmalarını sürdürüyor.

DEM Parti, seçimlerin yenileneceği Hilvan ilçesinden mahalle ve kırsal mahalle ziyaretlerini artırdı.

Seçim çalışmalarına DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DEM Parti milletvekilleri Zülküf Uçar, Sinan Çiftyürek, Dilan Kunt Ayan, Meral Danış Beştaş, Mahmut Dindar ile Birecik Belediyesi Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas, Halfeti Belediye eşbaşkanları Saniye Bayram ve Mehmet Karayılan, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Serra Bucak'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi, seçim çalışmalarını sürdürdü.

YRP cephesinde neler oluyor?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı M.Kasım Gülpınar ve YRP Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu ile birlikte 17 Mayıs tarihinde Hilvan ilçesini ziyaret ederek adayları Hanif Düzme için Hilvanlılardan destek istemişti.

CHP cephesinde neler oluyor

CHP Hilvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Celal Avcı, il ve ilçe yönetimleri ile birlikte 2 Haziran'da yapılacak seçimler için çalışmasını sürdürüyor.

HÜDA PAR cephesinde neler oluyor

HÜDA PAR Hilvan'da belediye başkanlığı seçimlerine katılmayacak. HÜDA PAR'ın 2 Haziran seçimlerinde ise kimi destekleyeceği konusunda henüz resmi ağızlardan bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş