Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet İnan, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Kızılay'ın yürüttüğü kurban bağışı ile ilgili GAPGündemi mikrofonlarına açıklamada bulundu.

5D6E19Fc 7F87 433B Ae8F D26607B61F93

İnan, "Öncelikle bütün herkesin Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum. Sözüme 'Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye' diyerek başlamak istiyorum. Gayemiz;  kesilen kurbanların etlerini, sadece Kurban Bayramı döneminde değil, konserve et yöntemiyle yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktır. İslami usullere uygun olarak vekalet aldıktan sonra kurbanları hijyenik şartlara uygun yerlere kesime gönderiyoruz. Kesimden sonra da noter huzurunda kişinin ismi ve vekâleti zikir edilerek kamera ile kayıt altına alınıyoruz. Daha sonra bu görüntüler SMS ve E-posta ile bağışta bulunan kişiye gönderiyoruz.

Kızılay'a bağışlanan her kurban mutlaka İslami usullere uygun olarak ve bağışçı haberdar edilerek kesilir. Yurt içinde ve yurt dışında kurban çalışmamız var. Yurt içindeki kurban bedelimiz 11.750 lira, yurt dışındaki kurban bedelimiz ise 4.300 liradır." dedi

"Birçok yöntemle bağışta bulunabilirsiniz"

Kızılay kanalıyla nasıl kurban bağışında bulunulacağı hakkında bilgi veren İnan, "Kurban bağışlayabilmek için www.kizilay.org.tr adresinden,  Kızılay şubelerinden, mobil uygulamalardan, banka şubelerinden, 168 çağrı merkezi aranarak bağışta bulunulabilir. Cep telefonlarında tüm GSM operatörlerden 2868' e BAĞIŞ yazıp bir kısa mesaj (SMS) göndererek de ihtiyaç sahiplerine destekte bulunulabilir." dedi.

"Kızılay'a bağışladığınız her kurban ayni ile yerine ulaşır"

İnan, "Kurban Bayramı münasebetiyle halkımızın duyarlı olacağına inanıyorum. Güvenerek, kalp rahatlığıyla kurbanlarını Kızılay'a bağışlayabilirler. Kızılay'a bağışladığınız her kurban ayni ile yerine ulaşır. Bundan hiç endişeniz olmasın. Bağışta bulunan kişiye de kestiği kurban etinden yapılan konserveden 1 adet gönderiyoruz ki mübarek etten nasiplensin. Tekrar tüm halkımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat