Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kültür merkezindeki kurslar yoğun ilgi görüyor. Kadınlara yönelik Karaköprü Belediyesi Necmettin Cevheri Kültür ve Gösteri Merkezinde açılan; dikiş-nakış, kuaförlük, resim, mefruşat, halı dokuma gibi kurslarda el becerilerini geliştirerek meslek edinen kadınlar, diğer yandan da aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, sosyal belediyecilik gereği açtıkları bu kurslarda hanımların hem sosyalleşme faaliyeti içerisinde olduğunu hem de zamanı verimli değerlendirdiğini belirterek; “KARAMEK kurslarımızda tüm vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz ama önceliğimiz ev hanımlarımızın sosyal hayatta daha aktif bir rol alarak hem kendilerini geliştirmeleri hem de bir yandan kendi ihtiyaçlarını karşılayacak maddi gelir elde etmeleridir. Bu anlamda kültür merkezlerimizde açtığımız giyim, halı dokuma, ahşap boyama, resim ve el sanatları gibi birçok kursumuzdan hanımlarımız faydalanıyor ve meslek öğreniyorlar. İnşallah bu kurslarımız her zaman devam edecek ve daha fazla kişiye ulaşacağız” dedi.

Kurslarda eğitim veren usta öğreticiler de kendilerine güzel imkanlar sağlandığını ve kursiyerlerin de çok istekli bir şekilde kurslara gelip eğitim gördüklerini, kısa sürede öğrenip kendi eserlerini çıkardıklarını kaydederek sağlanan imkanlar içinkaraköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

Karaköprü Belediyesinden yapılan açıklamada; “KARAMEK kursları Akbayır Mahallesindeki Necmettin Cevheri Kültür ve Gösteri Merkezi, Akpiyar Mahallesindeki Mustafa Direkli Kurs Merkezi ve Seyrantepe Mahallesindeki 4. Murad Kültür Merkezinde devam ederken, kurslara katılmak isteyen vatandaşlar www.karamek.com üzerinden başvuru yapabilirler” ifadelerine yer verildi.

İshak Polat