Eski Sanayi Bölgesi'nde, Devlet Su İşleri'nin ıslah çalışmalarının devam ettiği Cavsak Deresi'nde inşaat alanındaki su birikintisine serinlemek için giren çocuklar tehlike oluşturuyor.

Dere çalışma alanı boyunca çocukların suya girmesini engelleyecek güvenlik önlemi ya da herhangi bir uyarıcı levha bulunmuyor.

Kanalizasyon suları ve inşaat artıklarının karışmasından dolayı pislik içerisinde bulunan derede, duvar temelinin uzun demir çubukları da suyun içinde ayrıca büyük risk oluşturuyor.

GAPGündemi dijital platformlarında yayımlanan "Urfa'dan Bakış" programına katılan İnşaat Mühendisi Osman Yıldırım konu hakkında uyarılara bulunmuştu.

Yine Urfa'daki boğulma vakalarına dikkat çeken CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, "Şanlıurfa’da, özellikle yaz aylarında boğulma vakalarının önüne geçilemiyor.

Sadece Haliliye ilçesi sınırları içerisinde son bir haftada 3 kişi sulama kanalında hayatını kaybetti.

Şanlıurfa’daki sulama kanalları, ölüm kanalları olarak çalışıyor. Denizle iç içe olan şehirlerde bile Şanlıurfa kadar boğulma vakası meydana gelmiyor.

Geçtiğimiz hafta bölgede İl müftüsü ile karşılaşan Milletvekili Tanal'ın diyaloğu sosyal medyada polemik konusu olmuştu.

Kaynak: GAPGündemi / İbrahim Halil POLAT