Medeniyet Tasavvuru Okulu (MTO)  kurucusu Prof.Dr. Yusuf Kaplan, ahlak ve ruh inşası derdiyle 60 ülke ve 81 ilde, 49 bin talebeye alanında kendini yetiştirmiş hocalar ile online eğitim vermeye devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 6. Ulusal Kitap Fuarı’na katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Prof.Dr. Yusuf Kaplan, kentte düzenlenen birçok etkinliğe katıldı.

Kaplan, katılmış olduğu konferanslarda, Medeniyet Tasavvuru Okulunu, yeni İbn Sinalar, Mimar Sinanlar, İbn-i Haldunlar, Itriler, Gazaliler, İbn Arabiler yetiştirmek için kurduğunu belirtti.

Kaplan'ın Urfa programı ile ilgili açıklama yapan Medeniyet Tasavvuru Okulu Şanlıurfa İl Temsilcisi İsrafil Bahar, "Yoğun ve tempolu geçen iki günlük programda öncelikle şunu belirtmek isterim. Hocam çok hasta ve hâlsiz olmasına rağmen programı hiç aksatmadı. Doktor eşliğinde, vitamin hapları ve bitki çayları ile ayakta tutmaya çalıştık hocamızı. Hakkını helal etsin bizlere. Umarım bir nebze enerji katmışızdır kendisine.

Tâbi azmi ve gayretine gıpta ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Bize ve Şanlıurfa'ya göstermiş olduğu değerden ötürü çok teşekkür ediyor, hürmet ve saygılarımı sunuyorum.

Şehrin eğitim inşası ve ihyası noktasında MTO’nun çalışmalarına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül beyefendinin vermiş olduğu destekler için, MTO için sunmuş olduğu imkânlardan dolayı Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, yöneticilerimize ve nezdinde okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.

Program süresince özverili çaba ve üstün gayretlerinden dolayı MTO Şanlıurfa ekibini kutluyorum." ifadelerini kullandı.