Haliliye Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kısas Mahallesinde hizmete sunulan Kültür Merkezi yoğun ilgi görüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kısas Mahallesinde bulunan eski belediye hizmet binası, Kültür Merkezine dönüştürüldü. Kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlandığı Kısas Kültür Merkezi, içerisinde yer alan kurslarıyla adeta bölgeye renk kazandırdı. Başta gençler ve kadınlar olmak üzere mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi gören Kısas Kültür Merkezi; Bağlama Kursu, Bilgisayar Kursu, Dikiş Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Okuma Yazma Kursu ve Okuma Salonu ile bölge sakinlerinin kültürel alandaki ihtiyaçlarına yanıt oldu. Kadınlar, dikiş nakış ve el sanatları atölyesi ile el emeklerini esere dönüştürürken, aile ekonomilerine de katkı sunuyor. Yeni meslek öğrenme fırsatı bulan ve hobi kazanan kadın kursiyerler, keyifli zaman geçirdiklerini ifade ederek, Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini iletti.

Kırmızı Kurdele Projesi kapsamında hizmet veren okuma yazma kursuyla da kadınlar, eğitmenler eşliğinde öğrenmeye devam ediyor. Kısaslı kadınların okuma yazma merakıyla dolan kurs, yoğun katılımla sürüyor. Çeşitli nedenlerle okuma yazmayı öğrenemediklerini ve Başkan Canpolat’ın kazandırdığı Kültür Merkezi sayesinde hayallerini gerçekleştirdiklerini kaydeden kadın kursiyerler, sunulan imkanlardan ötürü teşekkür ediyor.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise; Bağlama Kursu, Bilgisayar Kursu, Dikiş Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Okuma Yazma Kursu ve Okuma Salonunun yer aldığı Kısas Kültür Merkezinde kayıtların devam ettiği belirtildi.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu GÜNEŞ