GAPGündemi dijital platformlarında canlı olarak yayımlanan Meral Bayat'ın hazırlayıp sunduğu "Meral Bayat'la Biz Bize" programını konuğu SESKODER Siverek Temsilcisi Şair-Yazar Sema Kutlu oldu.

Yazma serüvenine değinen Kutlu, "Lisedeyken şiir yazıyordum. Lise bittikten sonra dershane sürecim oldum. Dershaneden sonra her insanın kötü geçirdiği bir evre vardır. O devrede deneme türünde yazılar yazdım. Bu şekilde yazmaya başladım. Daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazdıklarımı kitaba dönüştürme kararı aldım." ifadelerini kullandı.

"Bugüne kadar iki eserim yayımlandı"

Eserleri hakkında bilgi veren Kutlu, "İlk kitabım 'Ziyadesiyle yorulduk' eserimdir. İçeriği ise her insanın kötü geçirdiği bir evre vardır. O evre her ne kadar bizi incitmişse de önemli olan o evrenin bizlere neler kattığıdır. Kısa kısa deneme türünde yazdığım yazılar var içerisinde. İkinci kitabım ise 'İnsan Kendinden Geçer' eserimdir. Bu kitap ise kişisel gelişim türünde yazmış olduğum bir kitap. Bu hayat yolculuğunda kendimize değer verebileceğimizi ve manevi olarak kendimize yatırım yapabileceğimizi anlatıyor. Şimdi ise şiir türünde üçüncü kitabımı yazıyorum." dedi.

"Ne zaman gönlümün yükü ağırlaşsa köşeme çekilir yazarım"

Yazmak için belli bir mekân seçmediğini belirten Kutlu, "

İnsanın kendini huzurlu hissettiği yer ve mekânlar olur. Benim için özel bir mekân yok. Ne zaman gönlümün yükü ağırlaşsa kimsenin beni anlamadığımı düşündüğüm zaman köşeme çekilir yazarım. İlhamın gelmesini beklemem." diye konuştu.

"Şiirde kendinizi bulabilmeniz önemli"

Şiirin kendisi için ne anlam ifade ettiğini dile getiren Kutlu, "

Benim için şiir seslendirdiğim kadar aslında kendimi bulabildiğim, anlayabildiğim ve kendi benliğimi ortaya çıkarabilecek bir türdür.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat