1944 yılında kurulan ve Sanat Okulu, Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesi adları ile binlerce mezun veren Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Okul idaresi tarafından daha önce okuldan mezun olan öğrencileri bir araya getirmek ve eski anıları yaşatmak amacı ile düzenlenen 1. Mezunlar Günü Pilav Günü Etkinliğinde bir araya gelen mezunlar okul günlerini yâd etti. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Okul Müdürü Müslüm Baran, Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve eski Yöneticiler ve eski mezunlar katıldı. Geleneksel hale getirilmesi planlanan etkinliğe katılanlara pilav ayran ikram edilirken sıra gecesi ekibi de bir birinden güzel türküleri seslendirdi.

Etkinliğe katılan okul mezunları böylesi bir etkinlikte bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Mezun olduğumuz okulda eski arkadaşlarımız ile bir araya gelerek anılarımızı tazeledik. Öğrencilik yıllarımıza geri döndük ve duygulandık. 1. Mezunlar Günü Pilav Günü Etkinliğini düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat