Önceki gün hayatını kaybeden 22. ve 23. dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve aynı zamanda Şanlıurfa’da 2001 yılında AK Parti kurucu il başkanı olan Müfit Yetkin son yolculuğuna uğurlandı.

Şanlıurfalı siyasetçi 71 yaşındaki Müfit Yetkin önceki gün tedavi gördüğü İstanbul’da hayatını kaybetmişti.

Şanlıurfa’ya uçakla getirilen Yetkin’in cenazesi Nebi Efendi Camii’ne getirildi. Burada öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yetkin’in cenazesi Bediüzzaman Aile Mezarlığına defnedildi.

Yetkin ailesi taziyeleri Özlek Taziye Evinde kabul edilecek.

Müfit Yetkin, Şanlıurfa’da 2001 yılında AK Parti kurucu il başkanlığı görevinin yanı sıra 22. ve 23. dönem AK Parti Milletvekili yapmıştı. Yetkin aynı zamanda DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesiydi.

MÜFİT YETKİN KİMDİR?

1953 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Diyarbakır Maarif Kolejini bitirdi.1977 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık fakültesinden mezun oldu. 1977 yılında Şanlıurfa’da eczane açarak ticari hayatına başladı. Bununla birlikte çiftçilik ile uğraşmaya başladı.

Zirai ilaç-Gübre-Traktör ticaretiyle uğraştı. Tarıma dayalı sanayi işletmeleri kurdu. Otomobil bayiliğiyle uğraşmıştı.

1996 yılında MÜSİAD Şanlıurfa kurucu il başkanlığı görevini yürüttü. 2001 yılında AK Parti kurucu il başkanlığı, 22. ve 23. dönem milletvekili olarak görev yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Müfit Yetkin evli ve 4 çocuk babası idi.

Kaynak: AA