Gazetemizin canlı yayın konuğu olan AK Parti Şanlıurfa milletvekili Av. Nihat Kılıç gazetemizden İshak Polat’ın seçim ve seçim çalışmalarına ilişkin sorularını cevaplandırdı.

14 Mayıs seçimleri Bölgesel güç olan Türkiye’nin hikayesinin devamı için hayati bir seçimdir

Nihat Kılıç yaptığı açıklamalarda 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili Seçimlerinin Türkiye için hayati öneme sahip bir seçim olduğunu belirterek; “ 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri AK Parti ile birlikte Bölgesel bir güç olan Türkiye’nin başarı çizgisinin devam etme hikayesidir. Kendi savunma sanayisini kuran, doğalgazını, petrolünü bulan Türkiye’nin, Ümmetin ümidi olan ve bir Dünya Lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başarı ve hizmet çizgisinin devamın gelmesi ve sürmesi açısından çok önemli bir seçimdir” dedi.

Batılı ülkeler ve A.B.D. güçlü bir Türkiye istemiyor

A.B.D. ve Batı Ülkelerinin Muhalefet partilerine olan açık desteğinin altını çizen Nihat Kılıç; “ Ne Amerika ne de Batılı ülkeler güçlü bir Türkiye istemiyor. Geçmişte olduğu gibi kendilerine bağımlı, kendilerinin istediğini yapan zayıf ve güçsüz bir Türkiye’nin peşindeler. Dik duran bir Cumhurbaşkanı ve Türkiye onlar için çıkarlarını tehdit eden bir durum. Ukrayna- Rusya arasında arabuluculuk eden, İslam Dünyasına liderlik eden, Afrika’da insani yardımlarda bulunan bir Türkiye onların işine gelmiyor. Bunun için de Fetösü, PKK’sı ve diğer unsurları ile gizli ve açık bir şekilde Muhalefetin iş başına gelmesini istiyorlar. Buna çalışıyorlar.” Diyerek Milli ve Yerli siyasete vurgu yaptı.

Kılıç Ailesi olarak köklü bir siyaset kültürümüz var. Ben bu siyaset geleneğinden geliyorum.

Seçim bölgesi olan Suruç ile ilgili de açıklamalarda bulunan Nihat Kılıç; Ailemizin 60-70 yıllık bir siyaset geçmişi var. Rahmetlik dedem 2 dönem milletvekilliği yapmıştı. Annemin rahmetli amcası 4 dönem Suruç Belediye Başkanlığı yapmıştı. Annemin babası 1 dönem Belediye Başkanlığı yapmıştı. Rahmetlik babam Suruç Belediye başkanlığı yaptı. Aileden gelen bir siyasi geçmişimiz ve siyaset kültürümüz var. Ben bir Avukat ve Hukukçu olmam hesabı ile siyasete merakım olmuştu. Siyaseti de bir meslek olarak değil Vatandaşlarımıza bir hizmet aracı olarak bakıyorum ve bu doğrultuda siyaset yapıyorum” diyerek Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği, Meclis Başkanvekilliği gibi görevlerde AK Parti saflarında çalışmalarını değindi.

Suruç için hayalim Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması

Suruç’un sorunları ve çözüm önerileri konusunda da açıklamalarda bulunan Nihat Kılıç; Suruç sahip olduğu tarım arazileri ile Şanlıurfa ve Türkiye tarımı için çok önemli bir bölge. Hükümetimiz büyük bir yatırımla Fırat’ın sularını Suruç Ovası ile buluşturdu ve burada bereket oluştu. Ama Suruç’taki arazi mülkiyeti diğer yerlerdeki gibi çok büyük değil en fazla 50-60- 200 dönümlük araziler. Pamuk, mısır gibi ürünlerin yerine Suruç çok önemli bir sebze ve meyve üretim merkezi olabilir. Bunun içinde Suruç’ta bir Gıda İhtisas Organize Sanayi bölgesinin kurulması en büyük hayalim ve bununu için ve diğer sorunların çözümü içinde Milletvekili olsam da olmasam da gayret sarf edeceğim” diyerek yapımına başlanan Şanlıurfa- Suruç- Birecik bölünmüş yolunun hayırlara vesile olmasını diledi.

Kaset ve kumpas işinin piri Fetöcülerdir

Seçim takviminde son yaklaştıkça siyasetçilere yönelik kaset, kumpas söylentilerine ve bu yönde yapılan yayınlara ilişkin soruyu da cevaplandıran Nihat Kılıç; Bu durum sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimi ile Bay bay Kemal’in siyaset tarzı. Geçmişte rahmetli Deniz Baykal’ı kaset kumpası ile devirdiler. Bugün dü muharrem İnce hakkında kaset kumpası yapmaya çalışıyorlar. CHP Ankara Çukurambar’da bir plazada 40 bin kişilik bir trol ekibi kurmuş. Bu trol ordusu üzerinden dezenformasyonu, yalan siyaseti yürütüyorlar. Başka bir şey yok yani. Kamuoyunda yayınlanan haberler var Kemal Kılıçtaroğlu’nun Pensilvanya’da kimlerle görüştüğü, danışmanlarının bir kaçının Fetö- Pensilvanya iltisaklı olduğu ortaya çıktı. Zaten bu kaset ve kumpas işinin piri Fetöcülerdir. Bu işlerin akıl hocalarının Fetöcüler olduğu da aşikar. İnsanların namahremi ile uğraşmak ne kadar ahlaki? Bu tür şeyler de CHP’ye çok uzak şeyler de değil yani.” Diyerek kirli siyasete ve siyasette algıya karşı olduklarını dile getirdi.

Millet ittifakı içerisinde yer alan Muhafazakâr partilere de yüklenen Nihat Kılıç, Kürt vatandaşların en çok tercih ettiği partinin AK Parti olduğunun da altını çizdi.

Mehmet Bayrak