6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Özpolatlar Camii altındaki okuma salonu zarar gördü.

Haliliye Kaymakamı Sayın Serap Özmen’in açılışını yaptığı, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural’ın katılımıyla gençlere kazandırılan okuma salonu bölgedeki büyük bir ihtiyacı karşılıyordu.

Gençler parklarda ve ortalıkta dolaşacağına, kitap okuyacakları ve ders çalışacakları bir okuma salonuna kavuşmuştu. LGS ve YKS’ye de hazırlanan gençler, okuma salonundan istifade ediyordu.

Camiinin yanında bulunan Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de bu imkânı çok güzel kullanmaktaydı.

6 Şubat depreminde Caminin dış cephesinin bir bölümü yere dökülünce okuma salonu kaderine terk edildi. Aradan 9 ay geçmesine rağmen okuma salonu açılmadı.

Semt sakinleri, "Camide ibadete devam ediyoruz, herhangi bir sıkıntı yok; ama altında bulunan salonda bölgede öğrenim gören çocuklarımız ve gençlerimiz faydalanamıyor.  Artık çocuklarımız ve gençlerimizi parklarda serserilik yaparken görmek istemiyoruz. Biz çocuklarımızı gözümüz arkada kalmadan okuma salonuna gönderiyorduk. Şimdi gençlerimizden endişeliyiz. Ne yaptıklarını bilemiyoruz. Konuyu TV’de program yapan ve açılışa gelen haber spikerine de ilettiklerini ama netice alamadık." dediler.

Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise "Ders çalıştıkları ve sınava hazırlandıkları okuma salonlarının tekrar açılması için Serap annemizden yardım istiyoruz." diyerek yetkililere seslendiler.