GAPGündemi dijital platformlarında canlı olarak yayımlanan Gazeteci Yazar Nusret Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu "İstersen Konuşalım" programının konuğu Halil İbrahim Özpolat oldu.

Çalışmış olduğu sektörler ilgili bilgi veren Özpolat, "Fabrikamız 1983 yılında Hacı Ahmet Ziylan tarafından kuruldu. Yaklaşık 40 yıldan fazla bir süredir sektörde faaliyet göstermekteyiz. Şu an İstanbul ve Şanlıurfa'daki fabrikalarımızda 1000 kişi istihdam ediliyor. Ayrıca satış mağazalarımız var. Şanlıurfa'da 2020 yılında 6 bölüm üzerinden 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete başladık. Daha sonra fabrikamız büyüdü ve bu sene 1. Organize Sanayi Bölgesine taşındık." dedi.

"Yurt dışında da 80 ülkeye ihracat yapıyoruz"

Çalışmalarına değinen Özpolat, "Yurt içi ve yurt dışına satışlarımız var. Sipariş üzerine çalışıyoruz. Sipariş geldikten sonra üretime alınır. Daha sonra müşteriye ürünler gönderilir. Ülke içinde hemen hemen tüm ayakkabıcılarla çalışıyoruz. Yurt dışında da 80 ülkeye ihracat yapıyoruz. 40 yıldır piyasada bulunuyorsanız bunun bir birikimi ve tecrübesi vardır. Bu şekilde piyasada tutunabilirsiniz." şeklinde konuştu.

"Çalışma arkadaşlarımızla aynı frekanstayız"

Genç bir yönetici olarak çalışma stiline değinen Özpolat, "Çalışma arkadaşlarımızla aynı frekansta oluyoruz. Onların ihtiyaçlarını çok iyi anlıyoruz. Aynı zamanda onların ihtiyaçları ve talepleri, bizim de ihtiyacımız oluyor. İhtiyaç ve taleplerine kısa sürede cevap veriyoruz. Dışardan olumsuz bir durum gibi görünse de bu durumu avantaja çeviriyorum." ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim Özpolat kimdir?

1980 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Aslen Siverekli bir ailenin 7 çocuğundan biridir. İlk ve ortaöğretimini Şanlıurfa'da yaptı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra 2. üniversite olarak Harran Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Özel sektörlerde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra sektörün öncü ve lider firmalarında Ziylan Taban Sanayi ve Ticaret A.Ş. de 2020 yılında fabrika müdürü olarak işe başladı. Halen aktif olarak bu görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat