GAP Gündemi Dijital Platformlarında canlı olarak yayımlanan moderatörlüğünü Gazeteci Mutlu Güneş'in yaptığı "Urfa'dan Bakış" programının bu haftaki konukları Genel Yayın Yönetmenimiz Veysel Polat, Yeni Urfa Gazetesi GYY Mehmet Canbeyli ve Gazeteci Mehmet Faruk Deveci oldu.

Gazze'deki son durumu değerlendiren Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Veysel Polat, İsrail'in tüm tepkilere rağmen soykırıma devam ettiğini ifade etti.

İsrail'in soykırıma devam ettiğini belirten Polat, "Bütün insanlık ayakta. Haykırıyor ve bağırıyor. Kendi kendini yakan ve sokaklara dökülen insanlar var. Bütün dünya şehirlerinde insanlar sokaklara dökülmüşler. Bu zulüm ve soykırıma 'yeter', katliam 'Bitsin' diyorlar. İsrail'in en büyük destekçisi ABD hükümeti bile İsrail'e 'Dur' diyor^; ama adamlar durmuyor. Kamplardaki çocukları diri diri yaktılar. Halen de yakmaya, tank ve uçaklarla bombalamaya devam ediyorlar. İsrail'i kim durduracak bilemiyoruz. Çareler tükeniyor. Allah'a sığınıyoruz. Birleşmiş Milletleri, NATO'su, Avrupa'sı ve Amerika'sı İsrail'i durdurma noktasında aciz kalıyor. Maldivler ve Güney Afrika, ülkelerine İsraillilerin girmesini yasakladı. Yahudileri saklayan tek bir ağaç Garkad ağacıdır. Taşın ve ağacın dile gelerek 'Gel arkamda bir İsrail'i var, bunu gebert' diyebileceği bir noktaya geldik." dedi.

"İslam ülkeleri, dünya ve insanlık nerede?

Gazze'de yaşanan vahşete değinen Gazeteci Mutlu Güneş ise "Ben bugün sosyal medyada başı kopan çocukları gördüm. İnanın çoğu zaman bu görüntülerle karşılaşmamak için sosyal medyaya girmemeye gayret ediyorum. Bu tür videolar ve resimler, sosyal medyada önümüze düşüyor. Bu görüntüleri hiçbir yürek kaldırmaz ve bu görüntüleri hiç kimse kabul edemez. Çoluk çocuğun, sivil insanların bu şekilde katledilmesi asla kabul edilemez. İslam ülkeleri, dünya ve insanlık nerede? Özgür olan İslam ülkeleri değil, Gazze halkıdır. Bugün İsrail'de yangın çıkıyor. Bu yangın özellikle yerleşim alanlarına yaklaşıyor. Bu soykırımın bitmesi için sadece Allah'ın yardımına mı muhtaç kaldık? Bir şekilde buradaki katliamın bitmesi için yapılacak bir şey yok mu?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAPGündemi /Nebihe Uçan