Kudüs'te şehid edilen Urfalı Hasan Saklanan'ın eylemini değerlendiren Polat: "Filistin'de devam eden vahşete karşı acze düşen mahşeri vicdanın isyanı!" dedi.

Filistin'de 70 yıldır devam eden Batı destekli işgal, terör ve katliamlar karşısında sessiz ve etkisiz kalan BM başta olmak üzere uluslararası kurumlara karşı tüm dünyada mahşeri vidan sokaklara taşmış halde. ABD'de kendini yakan asker kadar Urfalı şehidimizin eylemi de sınırsız soykırım karşısında insanların getirildiği noktayı gösteriyor. Ağacın, taşın "Arkamda bir yahudi var, gel yakala" diye sesleneceği noktaya geldik..

Sözlerine Siyonist İsrail İşgal Rejiminin, Gazze ve Filistin’in diğer bölgelerinde imza attığı vahşetleri hatırlatarak başlayan Polat, “Urfalı hemşerimiz Hasan Saklanan, Filistin’de şehit oldu. Siyonist İsrail rejiminin yapmış olduğu vahşete karşı, kendince böyle bir tepki gösterdi. Allah rahmet eylesin ve memleketimizin başı sağ olsun.

Hatırlarsanız Amerika’da bir asker de bu vahşete tepki olarak kendini yakmıştı. Gazze’de yaşanan durum karşısında yaşanan bu çaresizlik, bir insanı kendini yakacak noktaya dahi getirebiliyor. İsrail, işlemiş olduğu insanlık suçlarıyla tüm dünyanın nefretini kazanmış durumda. Herkes İsrail’den nefret ediyor, tiksiniyor. Şuan başta Batı başta olmak üzere dünyanın her tarafında ciddi protesto gösterileri var” diyerek Gazze’deki vahşet ve katliamların bir an önce sona erdirilmesi için, toplumda oluşan bilincin taze tutulması gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: GAPGündemi / Faruk DEVECİ