Ben gördüğümü ve anladığımı söylüyorum: Kamal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti devleti de, yani yaşadığımız devlet de dahil, dünya üzerinde tek bir tane bile İslam Devleti yok! Ya, ne var? Halkının ekseriyeti Müslüman devletler var sadece ama ve lakin İslam Devleti diye bir devlet yok, kalmadı şu an yeryüzünde! Osmanlı bitince, yeryüzünde İslam'ın ne hakimiyeti kaldı ne adı ne de ağırlığı! İslam Devleti yok, İslam Ümmeti yok, İslam Birliği yok, İslam'ın karşılığı yok! 

Hz. Peygamber'in Mekke döneminde de Müslümanlar vardı, Medine döneminde de; ilkinde Müslümanlar sahipsiz, ezik, mahkum ve mazlum, ikincisinde ise Müslümanlar muktedir, özgür ve de devlet / şeref sahibi idiler! 

Şu an dünya üzerindeki Müslümanlar, Türkiye'deki Müslümanlar da dahil, Hz. Peygamber'in Mekke devrini yaşıyorlar ve Mekke devrinde yaşıyorlar! Müslümanlar millet-i hakime değil, millet-i mahkume ama bir türlü farkında değiller ve olamıyorlar! Devlet başkanlarını Müslüman görünce, Müslüman bir devlette yaşadıklarını sanıyorlar! 

Halbuki bi açıp okusalar kendi devletlerinin / Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasını, orada da görecekler ki İslam'ın i'si bile yok, ya ne var? İslam yok, Türklük var; Muhammed Ümmeti yok, Türk Milleti var!

Hâlâ sahipsizliğinizi göremiyor musunuz? Yanı başınızda İsrail keferesi, sırf ve sadece Müslümanlar oldukları için Filistinlileri hunharca, vahşice, acımasızca öldürüyor, katlediyor; pekiyi halkı Müslüman olan ülkelerin liderleri bir araya gelip (ki katliamdan bir ay sonra bir araya geliyorlar) ne yapıyorlar? Çay içip, laklak edip dağılıyorlar! 

Anlayın artık, sahipsizsiniz! Bir İslam Devletinde yaşamıyorsunuz! Mekke döneminde yaşayan Müslümanlarla aynı şartlarda yaşıyorsunuz! Sadece adlar ve şekiller değişmiş; putların adı büst, Ebu Cehillerin adı ...... olmuş! 

Allah'ım, bize / Müslümanlara bir sahip gönder!