Semi Cenk, Merve Özbey, Berdan Mardini, Tuğba Yurt, Uğur Işılak, Yavuz Bingöl, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe ve Sinan Akçıl gibi sanatçılar Müze meydanında konser verecekler.

Festivalin açılışında konuşan Bakan Ersoy, "Elbette sanatın banisi olan sanatçıları halkımızla bir araya getirmek; sanata ilgi duyanlar, merak edip öğrenmek isteyenler için fırsat sunmak çok değerli. Yeşilçam’ın duayen isimleri Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray ve Serdar Gökhan; yazar, yönetmen ve yapımcı kimliğiyle Türk sinemasına yeni bir soluk kazandıran ve ödüllerle başarısını taçlandıran Derviş Zaim burada olacak.

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Manolis Metzakis’i; Suzan Kardeş, Şoray Uzun, Mehmet Akif Ersoy ve Ömer Başdoğan gibi sahnelerden, ekranlardan ve sosyal medya kanallarından halkımızın sevgi ve beğenisini kazanan isimleri de Urfalılarla buluşturacağız.

Saydığım bu çok değerli sanatçılar, katılacakları söyleşiler vesilesiyle sanatseverlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar. Ayrıca sanata gönül veren gençlerimiz için yönetmenlik, senaryo yazımı, tiyatro ve okuma atölyeleri düzenleyeceğiz. Yarının sanatçılarına bir yol, bir kapı açmayı umuyoruz" şeklinde ifade etti.

Nihat Hatipoğlu, Fırat Türkmen ve Ahmet Fescioğlu, Peygamberler Diyarı’nda sohbet meclisi kuracaklar. Bütün halkımız “Dosta Doğru” meclisine, bu gönül sofrasına davetlidir.

Kaynak: GAPGündemi - Tuğba Polat