Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkanvekili Sait Ağan başkanlığındaki heyet, 250 şehirden yaklaşık 750 katılımcıyla UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’nın 16. yıllık konferansına katılmak üzere Portekiz'in Braga şehrine gitti.

Şanlıurfa, müzik dalında üye olduğu bu uluslararası ağda Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Elif Esra ÖNAL’ın sunduğu müzik, gastronomi ve tarihini anlatan bir sunum ile tanıtıldı.

Elif Esra Önal’ın sunumu, şehrin müzik mirasını, zengin gastronomisini ve derin tarihini detaylı bir şekilde aktardı. Katılımcılar, Şanlıurfa’nın kültürel dokusunu keşfederken, şehrin uluslararası arenada önemli bir kültürel oyuncu olarak tanıtılmasını sağladı.

Başkanvekili Ağan, etkinliğe ev sahipliği yapan UNESCO’ya ve Braga Belediyesi’ne teşekkür ederek kültürel diplomasi ve iş birliği alanlarında ilerleme kaydedilmesi dileğinde bulundu. Bu buluşmanın Şanlıurfa’nın kültürel mirasını uluslararası alanda tanıtmak ve şehrin yaratıcı potansiyelini küresel ölçekte artırmak adına büyük bir adım olarak değerlendirdi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak POLAT