Tarım, gıda, gıda işleme, kırsal turizm gibi kırsal kalkınma alanlarında alanda girişimcilere önemli yatırım destekleri sunan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK) 13. Dönem destekleri kapsamında Şanlıurfa’da hayvancılık alanında faaliyet gösteren ve TKDK desteklerinden faydalanmaya hak kazanan 9 işletme ile destek protokolü imzalandı.


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğünde düzenlenen protokol imza törenine İl Koordinatörü Mehmet Uçman ve İşletme temsilcileri ve girişimciler katıldı. Protokol anlaşmalarının ardından TKDK desteklerinden faydalanmaya hak kazanan İşletme temsilcileri ve girişimciler Şanlıurfa’da kendilerine verilen desteklerden dolayı TKDK İl Koordinatörlüğüne teşekkür ederek; Şanlıurfa’da hayvancılığın geliştirilmesi Kırsal Kalkınma destekleri çok önemli ve kıymetli olup Şanlıurfa’da hayvancılık yatırımlarının arttırılması konusunda önemli katkılar sunmaktadır” diyerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Uçman ise yaptığı açıklamada TKDK olarak Türkiye ve Şanlıurfa’da kurumun desteklediği alanlarda girişimcileri desteklemeye devam edeceklerinin altını çizerek;” Kurum olarak her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.


Protokole ilişkin ise TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “ 13. Çağrı kapsamında sözleşme imzalamaya devam ediyoruz. İl Koordinatörümüz Mehmet Uçman ile bir araya gelen 9 mevcut büyükbaş besi çiftliği yatırımcısı sözleşmelerini imzalayarak memnuiyetlerini belirtti. Ülkemize ve Şanlıurfa’ya hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.    
 

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat