Vali Hasan Şıldak, yaptığı değerlendirmede; asayiş ve güvenliğin her alanda sükûnetle sürmesi için güvenlik güçlerinin 24 esası ile çalışma yaptığını ifade etti. Konu ile ilgili birebir ilgilendiğinin altını çizen Vali Şıldak, “Şanlıurfa’ya huzur yakışır. Gerek il merkezinde gerekse kırsalda hayatın rutin akışını bozan her türlü suç ve suçluyla mücadeledeki kararlı çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

İl genelinde şok uygulamaların da sonuçlarını aldıklarının altını çizen Vali Şıldak, “Şanlıurfa’nın dört bir köşesinde güvenlik güçlerimiz vatandaşımızın rahatı ve huzuru için görev başında. Denetim ve uygulamalarımızı her sokak başında görebilmek mümkün. Bu konuda özveri ile çalışan Polisimizi ve Jandarmamızı tebrik ediyorum. Tüm bu yapılanlar olası bir asayiş bozulmasının önüne geçiyor ve olayları önlüyor. Aynı zamanda bu uygulamalarımızla geçmişte hakkında arama ve yakalama kararı çıkmış şahıslara anında müdahale ediyor ve adalete teslim ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda çok güzel geri dönüşler alıyoruz ve denetimlerimizi daha da üst seviyeye çıkararak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

DENETİM VE UYGULAMALAR SONUÇ VERDİ

Vali Şıldak  ayrıca 1 Ağustos 2023 – 25 Haziran 2024 tarihleri ile 2022-2023 yılının aynı dönemine denk gelen süreçte Aranan Kişilerin Yakalanması konusunda kesinleşmiş hapis cezası olan yakalanan kişi sayısında yüzde 52, arama kararıyla yakalanan kişi sayısı bakımından ise yüzde 54 oranında artış olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu GÜNEŞ