Şanlıurfa İHH organizesiyle yüzlerce yetim çocuk Gazze’ye destek vermek amacıyla Balıklıgöl platosundaki Dergâh amfi tiyatroda bir araya geldi. Kareografi tekniği ile Filistin bayrağı oluşturarak soykırımın durdurulmasını, çocukların ölmemesini talep ettiler.

Çocuklar; dünyanın bu soykırımı ve çocukların katledilmelerini durduramamasına tepki olarak ta Hanzala maketi ile beraber dünyaya sırtlarını döndüler.
Programda Eğitimci ve İlahi Sanatçısı Ömer Şefkatlı marş ve ilahiler söyledi.

Urfa’da yaşayan Filistinliler adına Asım Mustafa söz alarak; Filistin'in Türkiye Büyükelçisi Sn. DrFaed Mustafa’nın selam ve şükranlarını sundular ve İHH’ya bu güzel organizasyon için teşekkür etti.
Sık sık hep bir ağızdan “kahrolsun İsrail, yaşasın özgür Filistin” sloganları attan çocuklar Gazze’de şehit olan çocuklar anısına Filistin renklerinden oluşan balonları havaya uçurdular. Programa katılanlar İHH yetkililerince duvarlara asılan beyaz brandalara da duygu ve düşüncelerini yazdılar.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila; bu soykırım bitmeden meydanlardan inmeyeceklerini belirterek bu aktiviteye katılan çocuklara ve annelerine teşekkür etti.

Kaynak: GAPGündemi