Şanlıurfaspor'da beklenen Olağan Genel Kurul toplantısı öncesi Eski başkanlardan Kemal Saraçoğlu ve İşadamı Arif Önkol ortak basın açıklaması yaparak adaylığa hazır olduklarını duyurdu.

Saraçoğlu kongre sürecinde kendilerine destek verilmesi halinde seçime gireceklerini belirtti. Saraçoğlu ayrıca, seçimlerde başarılı olmaları durumunda, Süper Lig'den 1'i yabancı olmak üzere toplamda 4 üst düzey futbolcuyla anlaştıklarını açıkladı.

“Süper Lig’den 4 futbolcuyla anlaştık”  Şanlıurfaspor’da sürpriz başkan adaylığı açıklaması!

Şanlıurfaspor’da Olağan Genel Kurulu toplantısı yarın yapılacak. Olağan Genel Kurul toplantısı sürpriz gelişme yaşandı.

Eski başkanlardan Kemal Saraçoğlu ve İş İnsanı Arif Önkol ortak basın açıklaması yaptı.

Saraçoğlu, kongre sürecinde kendilerine destek verilmesi halinde seçime gireceklerini belirtti. Saroçoğlu ayrıca, seçimlerde başarılı olmaları durumunda, Süper Lig'den 1'i yabancı olmak üzere toplamda 4 üst düzey futbolcuyla anlaştıklarını açıkladı.

Saraçoğlu,”Şanlıurfaspor ilimiz marka değeri. 15 gün boyunca Şanlıurfaspor’un geleceği için çalışmalar yaptık, Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar’ın bizi çağırdı ve birleşmemiz hakkında görüş bildirdi.  Biz de Arif Önkol ile güçlü bir liste oluşturduk, hedefimiz 3 yılda süper lig. Arkadaşlarla birlikte 40 milyon lira topladık, buna 50 milyon liraya kadar da çıkaracağız. Halktan çok büyük bir destek gördük, ama bir tane siyasi bizi aramıyor Şanlıurfa sadece seçim zamanı oy alınıp gidilecek bir yer olmamalı, keşke bir siyasi bizi arayıp biz de ne yapabiliriz diye ama hiç kimse aramadı.

Amedspor Ersun Yanalı getirdi. 30 Milyon lira bir rakamla hocayla anlaşıyor. Şehrin tüm dinamikleri birleşmiş,  400 milyon lira bir bütçe açıklandı. Bizim topladığımız 40 veya 50 milyon lira, yarın açıklanacak kongrede ancak mevcut borçları kapatabilir. Ama transfer yapacağız elimizde para kalmayacak. Yani bize 50 milyon lira sıcak para lazım. Ama biz az para ile çok iş yapacağız, şuanda süper ligte oynayan 4 futbolcu ile anlaştık, yarına kadar bize el uzatılırsa biz Şanlıurfaspor için gövdemizi taşın altına koyarız” dedi.


Kaynak: BİHA