Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi kapsamında Şanlıurfa Fen Lisesi tarafından Genetik ve Biyoteknoloji Paneli, Şanlıurfa milli Eğitim konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Şanlıurfa Fen Lisesi Müdürü Rıza Yıldızbakan, Eğitim- Bir- Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun’unun yanı sıra öğretmen, öğrenci  ve velililerin katıldığı panel öncesinde katılımcılar Laboratuvar Çalışmaları Sergisini müzik dinletisini seyrettiler.

 Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kurt, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Numan Gözübelli, Dr,. Öğretim Üyesi Bayraktar Ekmekçigil ve Ümmühan Şaş tarafından öğrenci ve katılımcılara yönelik genetik ve biyo teknoloji konusunda panel gerçekleştirildi. Öğrencilerin genetik ve biyoteknoloji alalında sorularını cevaplandıran Panelistler genetik ve biyoteknolojinin gittikçe merak uyandıran ve öğrencilerden yoğun ilgi bilim dalı olduğunun altını çizdiler.

Kaynak: GAPGündemi / İshak POLAT