Siverek'te Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacağı açıklanan 700 kişilik öğrenci yurdu için ihale hazırlıkları yapılıyor.

Siverek Meslek Yüksek Okulu içerisinde yer tahsisi yapılan ve yatırım planına dahil edilen yüksek öğretim öğrenci yurdunun ihalesinin biran önce yapılarak gelecek eğitim-öğretim dönemine yetiştirilmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Şanlıurfa Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri yurdun yapılması ile ilgili herhangi bir problem bulunmadığını bakanlığın ihale sürecini tamamlamasını beklediklerini ifade ettiler.

Yine konuyla ilgili görüştüğümüz Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulu yetkilileri de ilçe belediyesine yapı izni için başvurduklarını belirtti. Konunun Cuma günü belediye meclisine geldiğini, yapı - inşaat izni ile ilgili Siverek Belediyesi'nden önümüzdeki Meclis Toplantısında karar beklediklerini ifade ettiler.

İmar düzenlemesi ile ilgili 1/1000'lik alanlarda ilçe belediyeleri, 1/5000'lik alanlarda Büyükşehir Belediyeleri yetkili. 

Cuma günü yapılan Temmuz ayı Siverek Belediye Meclis Toplantısında öğrenci yurdu ile ilgili çeşitli tartışmalar yaşanmıştı.

Kaynak: GAPGündemi