Geçtiğimiz üç yılda üç bölüm daha açılarak toplamda 4 bölümden oluşan Harran Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünün ( Harran TOY)  Harran Üniversitesi Senatosunun talebi, YÖK’ün  onayı, 23.01.2024 tarihli ve 8129 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yüksek Okulun kapatılması ve Turizm Fakültesi kurulmasının ardından Fakülde Dekanlığına Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Bayuk  Turizm Fakültesi Dekanı olarak atandı.


Atama kararını sosyal medya hesabından paylaşan Prof. Dr. Nedim Bayuk; “ Değerli arkadaşlarım, Sayın Hoclarım, kıymetli akrabalarım ve sevgili öğrencilerimiz. Bugün itibarı ile Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun tensipleri ile Turizm Fakültesi Dekanlığına atanmış bulunmaktayım. Bugüne kadar olduğu gibi bu görevde de Tarihin sıfır noktası Turizmin Başkenti, Kültür ve Medeniyetin beşiği, 12000 yıllık bir mirasa sahip Şanlıurfa’mız için tüm gayretimizle çalışacağız. 
İlk Dekanı olmanın onuru ile Turizm Fakültemizin Şanlıurfa’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 


Allah yaşadığımız süre boyunca ülkemize, devletimize, şehrimize ve insanımıza yararlı olmayı nasip eylesin. Selam ve saygılarımla..” ifadelerine yer verdi. 


Kentsel Markalaşma, pazarlama, Turizm Alanlarının Pazarlanması gibi bir çok Akademik çalışmaya imza atan Prof. Dr. Nedim Bayuk’un Turizm Fakültesine Dekan olarak atanması Şanlıurfa’daki Turizm paydaşları tarafından memnuniyetle karşılandı. 
 

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat