Bu yıl Tarım spor alt kategorilerle liglere katılım sağladı. Tarım Spor, U 15, U 14 ve U 13 kategorilerde mücadele veriyor.

U 13 Tarımspor, ilk iki haftada 2 galibiyet alarak önemli bir ivme yakalandı.

Kulüp Başkanı Nuri Pakır konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " Bu yıl toplam 80 sporcuya lisans çıkardık ve onları Urfa sporuna ve Türk sporuna hizmet etmeleri için her türlü desteği sağladık. Yıl boyu hafta sonları yetenek taraması yapıyoruz. Gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan ve cafelerden spora yönlendirmeye ve sağlıklı bireyler yetiştirmeye gayret gösteriyoruz." dedi.

Pakır, "Şanlıurfa Tarımspor kulübü 2006 yılında kurulduğu günden itibaren hedeflediği amaçlarının hemen hemen tamamına ulaşıyor.

Urfa'nın sosyo ekonomik durumu ve bulunduğu coğrafik konum itibarıyla ve genç nüfusun fazla olması nedeniyle aslında sivil toplum kuruluşlarına daha büyük görevler düşmektedir.

Özellikle ilimizin kenar mahallelerinde bulunan dezavantajlı gençlerin spora kazandırılması noktasında büyük başarılar elde ettik. Biz yönetim olarak 18 yıl içerisinde yaşadığımız olaylar ve edindiğimiz tecrübelere baktığımızda aslında şu an yapmış olduğumuz bu hizmetlerin Allah katında ibadet sayılacağına inanıyoruz ve bu minvalde hareket etmekteyiz.

 On yıllık geçmişimizde gençlerin düştüğü madde bağımlılığı, internet cafe bağımlılığı ve dezavantajlı gençlerin çok çabuk kandırılarak terör vb olaylarda kullanıldığını gördükçe sportif faaliyetleri daha da artırmamız gerektiği kanaatine vardık." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat