Başıboş köpekler Uçaksavar kavşağında yaya ve araç trafiğini karıştırıp, terör estirdi

İki mahallesinde kuduz tedbirleri uygulanan Şanlıurfa'da köpek terörü devam ediyor. Şehir içinde sürü halinde dolaşan başıboş köpek sürülerinden sonra, Uçaksavar Kavşağını istila eden başıboş köpek çetesi çevreye korku saldı.

Haliliye ilçesinde yer alan Uçaksavar Kavşağı'nda önceki dönemlerde de defalarca kayıt altına aldığımız köpek sürüsünü bugün yine görüntüledik.
Uçaksavar Kavşağı'ndaki göbeği mesken tutan başıboş köpekler yoldan geçen arabalara ve çevredeki yayalara saldırdı.
Vilayet ve Büyükşehir Belediye'sinin ilçe belediyeleriyle birlikte şehir merkezindeki başıboş köpeklerin toplatılması çalışmaları, köpek mafyasının sosyal medyadan tehdit ve linç hareketiyle sekteye uğradı.

Şov ve tehditlerine Urfa'ya gelerek de devam eden bir gurüh, kuduz tespit edilen mahalle muhtarlığını basmış, Büyükşehir Belediyesine giderek tehditte bulunmuştu. Siverek'teki hayvan barınağına da baskın düzenleyen gurüh, kuduz ve bulaşıcı hastalık tehdidi nedeniyle barınağa alınan hayvanları beraberlerinde şehir dışına çıkarmıştı. Gaziantep ve Ankara'da gözaltına alınan şahıslardan bir kısmı tutuklanıp haklarında dava açıldı.

Bu gelişmelerden sonra Şanlıurfa merkezindeki başıboş köpek sürüleri tekrar görülmeye başlandı. Vali Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı M.Kasım Gülpınar'ın başıboş köpek terörüne karşı başlattıkları girişimlerin durması vatandaşı üzüyor. İki mahalledeki kuduz karantinasına rağmen çalışmaların durdurulması, köpek mafyasına idarecilerin boyun eğmesi şeklinde yorumlanıyor. Son durum "Urfa, köpek mafyasına mı kurban edilecek" sorusunu gündeme getiriyor.

Kaynak: GAPGündemi / İbrahim Halil POLAT