2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Mezuniyet Töreni Gerçekleşti. 10 Ayrı programdan mezun olan öğrenciler Şanlıurfa ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. Öğrenci ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği mezuniyet töreninde konuşan Sosyal Bilimler MYO Müdürü Dr.Hülya Eraslan, köklü bir geçmişi olan Sosyal Bilimler MYO’nun gün geçtikçe ülkemizde önemli gelişmeler kaydettiğini ve değişimlerle adından söz ettirdiğini ifade etti.

3 yıldır 3x1 eğitim sistemini başarı ile uyguladıklarını, bu sistem sayesinde sanayi ve hizmet sektörlerinde öğrencilerin eğitim süreçlerinde iş hayatına atılmadan önce önemli deneyimler ve tecrübeler kazandığını ifade eden Dr.Hülya Eraslan, 3+1 eğitim modelinde üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde Şanlıurfa MYO ‘na uygulamalı iş yeri eğitimi imkanı sunan tüm firmalara, öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmasında öğrencilerine seslenen Dr.Eraslan “Bugün burada olmanızda emekleri çok olan ailelerinizin değerini unutmayın, iş hayatınıza başlarken ilk süreçte zorluklar olabilir ancak sabırla bu zorlukları aşabilecek tecrübe ve bilgiye sahipsiniz. Bundan sonra ki, hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum” dedi.

Kaynak: GAPGündemi - Tuğba Polat