GAPGündemi Dijital Platformlarında canlı olarak yayımlanan moderatörlüğünü Gazeteci Mutlu Güneş'in yaptığı "Urfa'dan Bakış"ın bu haftaki konukları, Genel Yayın Yönetmenimiz Veysel Polat, Yeni Urfa Gazetesi GYY Mehmet Canbeyli ve Gazeteci M.Faruk Deveci oldu.

Programda 31 Mart seçimlerinden bugüne 3 aylık zaman içerisinde belediyelerin göstermiş olduğu performans değerlendirildi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Veysel Polat," 3 aydır belediyelerden bir hamle bekliyoruz. Depremi, seli, yağmayı ve talanı yaşadık. Ortaya konulacak proje ve dosyaları bekliyoruz. Karaköprü'de bir hareketlilik var. Nihat çiftçi deneyimli bir başkan. Karaköprü'de bir hareketlilik göze çarpıyor. Onun dışında Büyükşehir, Eyyübiye, Haliliye başta olmak üzere Urfa'nın ilçeleri için şu anda beklemekteyiz. Gözde görülür birkaç bir çalışma ve hareketlilik göremedik. Seçilen belediye başkanları 31 Mart'ta anahtarı aldılar. Şoförlerimizin arabayı hareket ettirmelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Mutlu Güneş, "Yeniden seçilen Haliliye ve Eyyübiye belediye başkanlarına baktığımız zaman bir önceki 5 yıllarında bir şey görememiştim. Bunlara yeniden belediye başkanlığı görevi verildi. Halkın teveccühüne saygı duyuyoruz. 31 Mart seçimlerinin üzerinden geçen 3 ayda bir heyecan göremedik." dedi.

Urfa Gazetesi GYY Mehmet Canbeyli, "Haliliye Belediyesi'nden umutlu değilim. Bana göre Haliliye Belediyesi'nde kendi insanından kaçan bir belediye görüntüsü var. Bir belediye başkanının her yıl umreye ve hacca gitmesini de hoş karşılayamıyorum. Din üzerinden bu kadar istismar yapılmaz. Senin görevin belediye başkanlığıdır. Bu görevini de layıkıyla yapması gerekir. Canpolat'ın seçimden önce ne projeleri vardı geçen 5 yıl içerisinde ne yaptı?" dedi.

Belediyelerin 3 aylık performanslarını değerlendiren Gazeteci M. Faruk Deveci, "Şu an için belediyelerin performansından memnun değilim." şeklinde ifade etti.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat