Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası 1'in ( EuroCup 1)  finalinde İspanya temsilcisi Bidaideak Bilbao'yu 78-75 yenen Fenerbahçe Tekerlekli Basketbol Takımı şampiyon oldu.

Milli Tekerlekli Basketbol Takımında da forma terleten Urfalı Tekerlekli Sandalye Basketbol oyuncusu olan Urfalı Muhammed Ümit Bebe’nin de kadrosunda ve maçta yer aldığı Fenerbahçe Tekerlekli Basketbol Takımı ilk üç çeyrekte geride götürdüğü maçta dördüncü periyotta toparlanarak, etkili oyunuyla karşılaşmadan 78-75 galip gelerek  kupayı müzesine götürdü.

Fenerbahçe bu kupayla Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası ( EuroCup)  3 ve 2'nin ardından 1'de de şampiyonluk ipini göğüsleyerek Türkiye’ye büyük bir sevinç yaşattı.

Daha öncede Fenerbahçe Tekerlekli Basketbol Takımında EuroCup Şampiyonasında Şampiyonluk sevinci yaşayan Muhammet Ümit Bebe’nin babası Bilal Bebe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Ve Avrupa’nın kralı Fenerbahçe ve Urfa’nın ve benim gururum Muhammed Ümit Bebe” oğlunun ve Fenerbahçe’nin gururunu yaşadı.

.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat